Famózní premiéra Kuvajťana Azíze v GL, za Příbram dvakrát skóroval

Mašán Azíz, Mašán Azíz! Tímto spojením se zřejmě ještě dnes ráno zaklínají fotbaloví fanoušci v příbramských ulicích. Fotbalista s tímto jménem se totiž doslova přes noc stal hlavním hrdinou příbramského klubu. To když dvěma góly při svém debutu v Gambrinus lize rozhodl o včerejší výhře posledního týmu tabulky nad Teplicemi 3:1.

18. kolo první fotbalové ligy: 1. FK Příbram - FK Teplice, 2. března v Příbrami. Mašán Azíz (vpravo) z Příbrami a Aldin Čajič z Teplic. | Zdroj: ČTK

Pokud měly diskotékové rytmy na stadionu u Litavky před zápasem vlít aktivitu do žil příbramských hráčů, pak se to podařilo stoprocentně, a zvlášť v případě Mašána Azíze. Kuvajtský reprezentant si coby podhrotový hráč odbyl v utkání svoji premiéru v české nejvyšší soutěži - a premiéra to byla jako hrom.

Už v 11. minutě dal nádherný gól z trestného kopu a ukončil tak 393 minut trvající čekání Příbrami na vstřelený gól. Z trestných kopů se přitom Azíz trefil už dvakrát v zimní přípravě a nyní svoji brilantní kopací techniku dokázal i v lize.

00:00 / 00:00

Kuvajťan Azíz ukončil dlouhé čekání fotbalistů Příbrami na gól v soupeřově síti

„Trénuji techniku kopů každý den po tréninku, nějakých dvacet střel, abych byl připraven na svoji šanci.“

V utkání proti Teplicím chytil Azíz za pačesy hned dvě šance, když v 21. minutě zvyšoval už na 2:0, a nasměroval tak svůj tým ke konečné výhře 3:1. Výhře, která je veledůležitou nejen pro samotný příbramský klub potácející se na dně ligové tabulky, ale i pro samotného Azíze. Jeho premiéru v Gambrinus lize si totiž nenechal ujít ani hlavní trenér kuvajtské reprezentace, o čemž Azíz také věděl.

„Náš národní kouč mě tady sledoval, byl jsem pod drobnohledem. Cítím se výborně, máme tři body, já dal dva góly. Co k tomu víc říct?“

Snad jen jediné: Jen tak dál, Azízi! Protože podobné výkony budou ozdobou nejen hry středočeského klubu, ale celé Gambrinus ligy.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít