Fanoušci Baníku čekají na rozhodující slovo města ohledně pomoci klubu

V Ostravě se bude na jednání zastupitelstva rozhodovat o tom, zda město vstoupí do projektu na záchranu fotbalového stadionu Bazaly. Hlasování v této otázce mělo proběhnout už na konci října, ovšem tehdy zastupitelé tento bod ze svého jednání na poslední chvíli vyjmuli. Údajně byl důvodem nedostatek informací, jaké požadavky má fotbalová asociace pro rekonstrukci stadionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové Bazaly - vizualizace | Foto: PROJEKTSTUDIO, SMK Reality Invest a.s.

Přitom současné vedení klubu už při svém vstupu do Baníku v únoru tohoto roku představilo vizualizaci možné budoucí podoby Bazalů. Jenže ta je v současné situaci pro město drahá. Na scénu tak vstupuje zbrusu nová varianta rekonstrukce.

„Zjednodušeně řečeno se nebude v areálu Bazaly budovat zcela nový stadion pro dvacet tisíc diváků, který by stál asi devět set milionů korun, ale provede se rekonstrukce stávajících tribun tak, aby byly splněny podmínky fotbalové asociace ČR, ale taky aby ta investice byla výrazně menší,“ říká předseda klubového představenstva Petr Šafarčík a upozorňuje, že současný projekt je dvakrát až třikrát levnější než ten původní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ostravští zastupitelé budou jednat o budoucnosti areálu Bazaly

„Garantujeme, že rekonstrukce celého areálu Bazaly nebude dražší než tři sta devadesát milionů korun. Tento materiál jsme projednali na vedení města a zároveň jsme ho zapracovali do memoranda mezi městem, Baníkem a Bazaly. Tím pádem jsme splnili všechny podmínky pro to, aby byl tento materiál odsouhlasen,“ vysvětluje Petr Šafarčík.

Jenomže případné ‚ano‘ městských zastupitelů ještě neznamená, že Bazaly budou rekonstruovány z veřejných peněz. Je to jen první krok k možné záchraně klubu na tradičním území Slezské Ostravy.

„Pokud zastupitelé odsouhlasí toto memorandum o spolupráci, mají čtyři měsíce na to, aby se po auditu, který si město udělá, rozhodli, že buďto do Bazalů nevstoupí žádným způsobem, nebo do nich vstoupí formou navýšení základního kapitálu, anebo areál Bazaly celý odkoupí,“ věří Petr Šafarčík, že zastupitele přesvědčí i síla víry ostravských fanoušků.

Ti totiž nashromáždili na transparentním účtu na záchranu klubu do těchto dní už přes dva miliony korun.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme