Fanoušci Baníku nejdou na Spartu, řeší tak spor s vedením klubu

Minulý zápas na Bazalech mezi fotbalisty Baníku a Sparty patřil na tribunách k těm nejdivočejším. Ten dnešní se naopak nejspíš zařadí mezi ty nejzvláštnější. Proti vedení ostravského klubu se postavili vlastní fanoušci, kteří se starají o atmosféru a v hledišti nebudou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Baník Ostrava | Foto: Baník Ostrava

„Všem je nám líto, že na Bazalech nebudeme. Nevěřím tomu, že by se mohlo stát něco takového, co by nás na Bazaly zpátky vrátilo. Bohužel,“ říká Lukáš, který je spoluzakladatelem sdružení Baník Baníku.

Na Bazaly chodí 30 let a naznačuje, jak hluboká je propast mezi ultras a vedením slezského klubu. Vleklý spor odstartoval v létě, když se zaváděl adresný ticketing.

„Spousta fanoušků se zdravě naštvala a napsala stížnost na úřad pro ochranu osobních údajů. Máme v rukou i dopis, kde je řečeno, že Baník sbíráním rodného čísla porušil zákon,“ vysvětluje čtyřiatřicetiletý Jirka, který obviňuje vedení Baníku z nekompetentnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci Baníku Ostrava se postavili proti klubovému vedení a na prostest nepřijdou na dnešní ligové utkání s pražskou Spartou

A přidává případ starý jen pár dnů, kdy klub nedostal od města 15 milionovou dotaci, protože neplatil nájem za užívání Bazalů.

„Opět to ukazuje na neschopnost pana Šafarčíka. Místo, aby se s novým vedením na radnici spojil, tak se přestane platit nájem s tím, že Baník pošle na město právníka. Ani bych se městu nedivil, kdyby peníze nějakým způsobem přiškrtilo,“ dodává Jirka.

Faktický majitel klubu Petr Šafarčík je však se svým tříletým působením na Bazalech spokojený.

„Je jasné, že ne vždy se nám vše povede. Jsem ale přesvědčený, že to, co za námi je, tak je ku prospěchu Baníku a chceme nadále takto pokračovat.“

Upravené 'Bazaly' jsou připravené na příjezd sparťanských fanoušků

Číst článek

Příznivci Baníku kritizují také zimní odchody defenzivních opor. Vadí jim i to, že Petr Šafarčík dosadil na post sportovního ředitele svého syna a do dozorčí rady svou manželku.

Prvnímu muži Baníku je vytýkána i neúcta ke klubovým legendám. Naposledy se o tom přesvědčil útočník Václav Svěrkoš.

„Je to hráč, který jenom na přestupech přinesl Baníku spoustu peněz. Mnohokrát prokázal, že mu na Baníku záleží. A je vyhozený takovým způsobem, že mu to na chodbě někdo řekne mezi čtyřma očima. A je to jenom o penězích, které mu klub dluží.“

 

Pro každého fanouška Ostravy je bolestivá představa, že by dnes v hledišti měli být hlasitější Sparťané. Zvlášť, když jde nejspíš o poslední zápas obou klubů na Bazalech. Jenže podle Jirky jiná cesta není.

„Kdyby moje půlroční nechození byla předzvěst dobré budoucnosti Baníku s pravdomluvným vedením, tak jsem schopný to obětovat.“

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme