Fanoušci chystají bojkot dohrávky 17. kola Gambrinus ligy

Na pořádek v Brně během dohrávky 17. kola Gambrinus ligy mezi domácí Zbrojovkou a Baníkem Ostrava bude dohlížet několik stovek policistů a také policejní vrtulník. Právě bezpečnostní složky navrhly přesun zápasu dvou tradičních fotbalových bašt z víkendu na pondělí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz

Policejní vůz | Foto: Petra Škarková

Cíl je splněn. Na jih Moravy dnes z Ostravy přijede jen něco málo přes 200 příznivců. Spokojenost ale mezi fanoušky nepanuje. Kupodivu ti domácí chystají bojkot.

„Kam ten fotbal spěje, že si nemůžete koupit lístek v den zápasu na místě. Nebo, když chci jít na fotbal, musím ukazovat občanku, zatímco na jiné sporty ne! Tomu se říká presumpce viny!“ Čertí se nad současnými poměry v tuzemském fotbale jeden z ostravských fanoušků a říkejme mu třeba Shrek.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Sajbot: Brno čekají policejní manévry

Je mu 30 a ve fotbalovém prostředí se pohybuje od dětství. Do fotbalu za svůj život investoval většinu ze svých vydělaných peněz, byl na všech stadionech v republice a přirozeně rozumí také pojmům jako ultras, hooligans anebo vandráci.

„Fanoušci, kteří se občas zapojí do nějakého konfliktů, už stejně jezdí minimálně. Znám Spoustu lidí, kteří seniory do žádné bitky nezapojili a také nechápou, proč mají ukazovat občanku. Kvůli tomu do Brna nejedu!“

Zápas Brna s Ostravou dostal bezpečnost českého fotbalu na křižovatku. Na zodpovědných teď záleží, kudy dál. Dnešek má za cíl odradit lidi od návštěvy stadionu, i když z úst představitelů slýcháváme, že by rádi právě plné stadiony.
.

Milan Kopp, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme