Fanoušci fotbalistů Drážďan vyprodali zápas přesto, že jej nemohli vidět

Představte si, že si koupíte lístek na fotbal, i když víte, že na něj určitě nepůjdete. Pokud se vám to zdá divné, vězte, že v německých Drážďanech to takto udělalo skoro 35 000 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Dynama jsou v lecčems podobní těm našim. Jen jich na fotbal chodí mnohem víc | Foto: Jaroslav Plašil

„Fanoušci jsou tady super, jedni z nejlepších, co jsem kdy kde byl!“

Není to tak dávno, co si ve vysílání Radiožurnálu český fotbalista ve službách Dynama a někdejší útočník pražské Slavie Pavel Fořt pochvaloval, jak báječné má klub fanoušky. Teď může nabídnout další důkaz.

Tedy přesněji řečeno, jde o báječnou většinu fanoušků. Ta menšina totiž loni na podzim ‚zlobila‘ na pohárovém utkání v Dortmundu, a ta zmíněná většina teď kvůli tomu v Drážďanech nesměla na tribuny při domácím druholigovém duelu s Ingolstadtem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci Dynama Drážďany znovu dokázali, že patří k jedněm z nejlepších. Skoupili vstupenky na utkání Drážďan s Ingolstadtem, o němž věděli, že jej určitě neuvidí

Přesto skoupila skoro pětatřicet tisíc vstupenek v cenách od pěti do dvaceti eur, takže vyprodala stadion i na utkání, které nemohla vidět, a do klubové pokladny nasypala v přepočtu přes šest milionů korun.

„Je to krásný, tohle se asi jen tak někde nestane – Drážďany mají hodně speciální fanoušky. Ještě třeba ve Frankfurtu a dalších třech nebo čtyřech klubech je to tak, že fotbal je tam náboženství. Fanoušci by pro ten klub umřeli,“ vysekl poklonu drážďanským fanouškům český útočník Martin Fenin, který se chystá v nejbližší době pro změnu potěšit příznivce regionálního rivala Energie Chotěbuz svým návratem na hřiště.

Ale to už je jiný zajímavý příběh, o kterém někdejší reprezentant v našem vysílání exkluzivně promluví v úterý.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme