Fanoušci fotbalové Plzně se zlobí kvůli vstupenkám na utkání s Bayernem

Někteří fanoušci fotbalové Plzně se cítí podvedeni kvůli prodeji lístků na venkovní utkání Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, které se zřejmě záhadně ztratily. Příznivci západočeského klubu se kvůli tomu sešli s vedením Viktorie, které se snažilo problém se vstupenkami vysvětlit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

1. kolo první fotbalové ligy Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 29. července v Plzni. Spokojení fanoušci Plzně. | Zdroj: ČTK

„Obdrželi jsme z Bayernu tři tisíce vstupenek, což je pět procent kapacity na utkání Ligy mistrů, přičemž naše klubová strategie byla rozdělit to na tři základní pilíře – tisíc pro partnery klubu, hráče a realizační tým, tisíc pro fanoušky a tisíc pro cestovky,“ nastínil výchozí stav generální manažer Adolf Šádek.

A hned se také omluvil za několik chyb, kterých se klub dopustil. Z tisícovky vstupenek určených příznivců odečetl 250 lístků pro několik výjezdních skupin fanoušků. Na veřejnost ale uvolnil informaci, že do volného prodeje půjde 1250, a nikoli 750. To byla první chyba, vzápětí přišla na řadu druhá.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Plzni marně hledají zmizelé lístky na utkání Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov, fanoušci se zlobí

„Nechci tady teď říct, koho a jestli budu nějak explicitně trestat, když nevíme, jestli k tomu opravdu došlo, nemám k tomu žádný důkaz, že by někdo ze shora z mojí kanceláře odsypal na pokladně 200 vstupenek. Nemůžu vzít nějakého člověka a za to ho ukřižovat,“ neuměl Adolf Šádek a ani nikdo další vysvětlit, proč se z lístků na utkání s Bayernem radovalo jen několik málo fandů.

Někteří přitom strávili ve Štruncových sadech před pokladnami celou noc a byli téměř u výdejního okénka. Přesto měli smůlu, lístky byly během čtvrt hodiny pryč.

„Na pokladnách nemohlo v žádném případě projít 750 lístků. Za sedmnáct minut prodeje, kdy kolem mě prošlo osm lidí, i kdyby každý z nich nesl pět lístků, je to necelých 300. Kde je ten zbytek? Já vám to řeknu, je v cestovkách, nikde jinde být nemůže. Nevěřím, že by si to děvčata rozebrala, nedovolila by si to,“ zlobil se jeden z plzeňských fanoušků.

Mafiánské praktiky

„Ty lístky, které chybí, rozhodně neskončily u cestovek, my nemáme žádný důvod jim to dávat. Neztotožňuju se dokonce ani s tím rozdělením mezi cestovky a ostatní skupiny, ke kterému došlo, protože z nich nic jako klub nemáme, cestovky dělají vždycky jen byznys,“ vysvětloval fanouškům majitel Viktorie Tomáš Paclík.

„Chtěli jsme ten systém ztransparentnit, protože tam docházelo k až mafiánským způsobům, jak se v minulosti chtěli lidi k lístkům dostat. Hlavně první rok, když jsme hráli v Praze, a dokonce zkoušeli kontaktovat původně mě, a když jsem je vyhodil, zkoušeli to jinak.“

Prodej vstupenek na venkovní utkání Viktorie v Lize mistrů s Manchestrem City bude sice probíhat podobným způsobem jako na zápas s Bayernem Mnichov, rozdílná ale budou čísla.

Mezi fanoušky by se mělo dostat 1300 lístků. Tedy v tom případě, že se opět nad Štruncovými sady neobjeví záhadná černá díra, ve které několik desítek nebo možná i stovek vstupenek zmizí.

Jan Markup, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme