Fanoušci fotbalové Sparty nechtějí o odvolání trenéra Vítězslava Lavičky slyšet

Fotbalová Sparta má za sebou restart. První ligové utkání po vyřazení z pohárové Evropy zvládla. Jenže všechny problémy letenského klubu tím rozhodně vyřešené nejsou, za určitých okolností může situace ještě eskalovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér fotbalové Sparty Praha Vítězslav Lavička (na snímku) vedl 9. července v Praze speciální trénink pro novináře | Zdroj: ČTK

Hymnu na Letné po ostudném vypadnutí s Häckenem nezměnili a bez jediné úpravy zůstala překvapivě také základní sestava Vítězslava Lavičky pro vítězný duel s Jabloncem. „Kluci neměli žádné závažnější zdravotní šrámy, takže jedním z důvodů bylo, dát jim druhou šanci a přesvědčit nás i všechny sparťany o tom, že máme dobré hráče,“ říká trenér Vítězslav Lavička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparta po vyřazení z evropských pohárů v lize vyhrála

A k přesvědčování nevyužili zápas jenom hráči, ale také fanoušci. Publikum bylo po čtvrtku velmi zklamáno, ale nezatratilo nás, vážíme si toho a to poděkování patří všem věrným sparťanům, kteří při nás zůstávají v dobách vítězných i v těch krušnějších. Jenže sparťanské obecenstvo nezůstalo jen u provolávání slávy trenéru Vítězslavu Lavičkovi.

Ozývalo se i „Hřebík ven.“ „Já cítím, že to spravedlivé není, takhle já to necítím,“ oponuje fanouškům Lavička. Ale ono to nakonec může dopadnout přesně obráceně, než si řada fanoušků představuje. Tím, kdo opustí svou letenskou kancelář, nemusí být sportovní ředitel Jaroslav Hřebík, nýbrž právě trenér Vítězslav Lavička.

V srpnu vyvodí vedení Sparty důsledky z vypadnutí s Häckenem

Vedení klubu slíbilo z konce v evropských pohárech vyvodit důsledky, ale zároveň s nimi vyčkat až do druhé poloviny srpna. Lavička proto uznává, že v následujících utkáních hraje i o svou pozici. „Z toho prohlášení se to dá vyčíst, takže se to nedá vyloučit, naopak,“ sprásknul sparťanský kouč ruce a dodal.

„Vnímám vážnost situace, ale abych se tam držel za každou cenu, tak to vůbec ne. Snažím se udělat maximum, stejně jako každý z klubu, aby se Sparta zase znovu nadechla a v lize hrála dobrý fotbal a měla dobré výsledky. Jaké pak bude rozhodnutí sparťanského vedení, to je věc druhá.“

Jenže pokud Vítězslav Lavička nebude mít se svým týmem v příštích zápasech vyloženě katastrofální výsledky, a vedení se ho přesto zbaví, může na Letné nastat podobná válka jako po odvolání Františka Straky a nástupu Jaroslava Hřebíka.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme