Fanoušci fotbalové Zbrojovky chtějí koupit podíl v klubu

S cílem ovlivňovat dění v klubu a získat o jeho fungování větší přehled chtějí fanoušci vstoupit do fotbalové Zbrojovky. Za tímto účelem dokonce založili sdružení Věříme Zbrojovce. Až výše částky, kterou fanoušci vyberou, rozhodne o tom, jak velký podíl v klubu si budou moci koupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbrojovka Brno - stadion na Srbské | Foto: David Kubíček

Zbrojovka sestoupila z nejvyšší soutěže po loňské sezoně, problémy ale měla už v předchozích letech, kdy tým nepodával optimální výkony a nepomáhaly ani změny na trenérském postu.

Po sestupu do druhé ligy vyhlásila Zbrojovka jediný cíl: co nejrychlejší návrat zpět do naší nejvyšší soutěže. Jenomže realita je jiná – brněnské mužstvo se aktuálně krčí až na čtrnáctém místě druholigové tabulky a do herní pohody má daleko.

Čin fanoušků, kteří si chtějí koupit podíl v klubu, není ojedinělý – před šesti lety pomohli příznivci Bohemians 1905 finanční sbírkou pražskému klubu přežít těžké časy a dnes jim v klubu patří minoritní podíl.

„V případě krachu a zániku klubu chceme být subjektem, který naváže na historii a tradice a bude pokračovat v činnosti fotbalového klubu. Chceme vybrat co největší množství finančních prostředků, které využijeme k majetkovému vstupu do klubu,“ uvádí se v prohlášení na stránkách Věříme Zbrojovce.

Majoritní podíl v klubu mají v současnosti bratři Roman a Stanislav Prosové, z nichž každému patří pětatřicet procent akcií. Vlastníkem zbylých třiceti je Petr Hoskovec.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme