Fanoušci fotbalové Zbrojovky chtějí koupit podíl v klubu

S cílem ovlivňovat dění v klubu a získat o jeho fungování větší přehled chtějí fanoušci vstoupit do fotbalové Zbrojovky. Za tímto účelem dokonce založili sdružení Věříme Zbrojovce. Až výše částky, kterou fanoušci vyberou, rozhodne o tom, jak velký podíl v klubu si budou moci koupit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbrojovka Brno - stadion na Srbské

Zbrojovka Brno - stadion na Srbské | Foto: David Kubíček

Zbrojovka sestoupila z nejvyšší soutěže po loňské sezoně, problémy ale měla už v předchozích letech, kdy tým nepodával optimální výkony a nepomáhaly ani změny na trenérském postu.

Po sestupu do druhé ligy vyhlásila Zbrojovka jediný cíl: co nejrychlejší návrat zpět do naší nejvyšší soutěže. Jenomže realita je jiná – brněnské mužstvo se aktuálně krčí až na čtrnáctém místě druholigové tabulky a do herní pohody má daleko.

Čin fanoušků, kteří si chtějí koupit podíl v klubu, není ojedinělý – před šesti lety pomohli příznivci Bohemians 1905 finanční sbírkou pražskému klubu přežít těžké časy a dnes jim v klubu patří minoritní podíl.

„V případě krachu a zániku klubu chceme být subjektem, který naváže na historii a tradice a bude pokračovat v činnosti fotbalového klubu. Chceme vybrat co největší množství finančních prostředků, které využijeme k majetkovému vstupu do klubu,“ uvádí se v prohlášení na stránkách Věříme Zbrojovce.

Majoritní podíl v klubu mají v současnosti bratři Roman a Stanislav Prosové, z nichž každému patří pětatřicet procent akcií. Vlastníkem zbylých třiceti je Petr Hoskovec.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme