Fanoušci Spartaku Moskva řádili v Žilině

Fotbalisté Žiliny si protáhli své účinkování v Lize mistrů, ale jiným způsobem, než chtěli a zamýšleli. Jejich poslední vystoupení, ve kterém podlehli Spartaku Moskva 1:2, se totiž dohrálo o dvacet minut později než ostatní zápasy. Mohli za to fanoušci ruského klubu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Časomíra ukazovala teprve čtvrtou minutu, když nizozemský sudí Blom poslal obě mužstva zpátky do šaten. Fotbalový stadion v Žilině tou dobou připomínal spíše válečné zákopy. Rychle se jím šířila hustá mlha z dýmovnic, vzduchem létaly i světlice a třaskaly dělbuchy. Všechno to měli na svědomí fanoušci ruského týmu, kteří následně začali unikat ze svého sektoru a došlo k několika potyčkám.

Hrát se znovu začalo až po dvaceti minutách. Nešlo o žádnou spontánní akci čtyř stovek spartakovců. Ti svými výtržnostmi jen pokračovali v reakcích na nedělní vraždu jednoho ze svých vůdců, který v Moskvě v neděli zemřel střelen do hlavy. Britská agentura Reuters okamžitě dala žilinský incident do souvislosti s ruským pořadatelstvím světového šampionátu 2018, o který se ucházela také Anglie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci Spartaku Moskva řádili v Žilině během utkání Ligy mistrů

Právě Angličany šéf Mezinárodní fotbalové federace Sepp Blatter ve středu pokáral, že neunesli volební porážku, a zopakoval, že mistrovství světa je v dobrých rukou. Žilinské události zasadily Blatterova slova do poněkud odlišného kontextu a toho Angličané s chutí využili. Těžko se jim divit, že se okamžitě chytli argumentu, který jim fanoušci Spartaku nabídli.

Stejně jako Angličané při volbě pořadatele světového šampionátu, skončili nakonec s prázdnýma rukama i fotbalisté Žiliny. Stadionem se jim prohnal ruský uragán, který zanechal spoušť na tribunách, ale odnesl s sebou všechny body, takže slovenský mistr nezískal v Lize mistrů ani jediný.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme