Fanoušci Spartaku Moskva řádili v Žilině

Fotbalisté Žiliny si protáhli své účinkování v Lize mistrů, ale jiným způsobem, než chtěli a zamýšleli. Jejich poslední vystoupení, ve kterém podlehli Spartaku Moskva 1:2, se totiž dohrálo o dvacet minut později než ostatní zápasy. Mohli za to fanoušci ruského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liga mistrů | Foto: UEFA

Časomíra ukazovala teprve čtvrtou minutu, když nizozemský sudí Blom poslal obě mužstva zpátky do šaten. Fotbalový stadion v Žilině tou dobou připomínal spíše válečné zákopy. Rychle se jím šířila hustá mlha z dýmovnic, vzduchem létaly i světlice a třaskaly dělbuchy. Všechno to měli na svědomí fanoušci ruského týmu, kteří následně začali unikat ze svého sektoru a došlo k několika potyčkám.

Hrát se znovu začalo až po dvaceti minutách. Nešlo o žádnou spontánní akci čtyř stovek spartakovců. Ti svými výtržnostmi jen pokračovali v reakcích na nedělní vraždu jednoho ze svých vůdců, který v Moskvě v neděli zemřel střelen do hlavy. Britská agentura Reuters okamžitě dala žilinský incident do souvislosti s ruským pořadatelstvím světového šampionátu 2018, o který se ucházela také Anglie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci Spartaku Moskva řádili v Žilině během utkání Ligy mistrů

Právě Angličany šéf Mezinárodní fotbalové federace Sepp Blatter ve středu pokáral, že neunesli volební porážku, a zopakoval, že mistrovství světa je v dobrých rukou. Žilinské události zasadily Blatterova slova do poněkud odlišného kontextu a toho Angličané s chutí využili. Těžko se jim divit, že se okamžitě chytli argumentu, který jim fanoušci Spartaku nabídli.

Stejně jako Angličané při volbě pořadatele světového šampionátu, skončili nakonec s prázdnýma rukama i fotbalisté Žiliny. Stadionem se jim prohnal ruský uragán, který zanechal spoušť na tribunách, ale odnesl s sebou všechny body, takže slovenský mistr nezískal v Lize mistrů ani jediný.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme