Fanoušci Sparty chtějí bojkotovat zápas s Apoelem kvůli podpoře běženců

Téma uprchlíků je živé i pro fotbalové fanoušky. Zatímco třeba ti němečtí je svými transparenty vítali, někteří čeští je z Evropy naopak vyhánějí. Kluby z Jablonce a Plzně za nenávistné choreografie svých příznivců dokonce dostaly pokuty. Odpor k podpoře běženců se asi projeví i na atmosféře večerního zápasu Evropské ligy mezi Spartou a Apoelem Nikósie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Sparty budou bojkotovat utkání s Apoelem kvůli rozhodnutí UEFA o podpoře běženců | Zdroj: ČTK

Ne že by snad sparťané na svůj klub zanevřeli kvůli porážce v derby pražských S, řada jich i tentokrát dorazí.

„Mám koupené tři lístky na domácí zápasy, jedu dokonce i na Schalke. Jezdím z Prachatic autobusem na každý zápas,“ říkal fanoušek Honza, ale někteří nepřijdou a ti další nebudou fandit jako obvykle, kupříkladu mají chybět klubové vlajky.

Přehrát

00:00 / 00:00

UEFA nařídila klubům dát za každého fanouška v hledišti při zápasech EL 1 euro na podporu běženců. To se ale části příznivců Sparty nelíbí a na utkání nepřijdou

Nelíbí se jim totiž, že stejně jako všichni ostatní účastníci Evropské ligy a Ligy mistrů musí Sparta za každého návštěvníka úvodního domácího duelu základní skupiny odvést jedno euro na podporu uprchlíkům.

„UEFA sama o sobě vydala prohlášení, že nechce tahat politiku na fotbal a teď to sama dělá. Nařizuje klubům, co mají, co nemají. Další věcí je, že nikdo netuší, kam peníze půjdou. Pokud rodina uprchlíků má 40 tisíc dolarů na to, aby se dostala do Evropy, tak určitě nepotřebuje finanční pomoc,“ říká jeden z vůdců sparťanských ultras, který si nepřál uvést své jméno.

Nedá se čekat, že by na Letnou dorazily jen tři tisícovky fanoušků jako před dvěma týdny ze stejného důvodu na obvykle nabitý stadion Lechu Poznaň. Na duel Sparty s Apoelem je prodáno 10 tisíc vstupenek, ne všichni jejich majitelé ale přijdou.

„Většina z nás má nakoupené lístky, takže jsme Spartu podpořili tím, že jsme si koupili lístek. Tudíž Spartě zisk za vstupenky půjde, akorát většina z nás na stadion nepůjde. Takže to euro, které by mělo být odvedeno, za nás odvedeno nebude.“

Ať už patříte mezi příznivce či odpůrce podpory běženců, nebo vás tohle téma nezajímá, pokud nebudete na stadionu, nalaďte si náš stream ČRo Sport na webu zpravy.rozhlas.cz, v mobilní aplikaci iRadio či v digitálních přijímačích. Od 19 hodin uslyšíte celý zápas Sparty s Apoelem Nikósie v přímém přenosu.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme