Finsko 3:0 Česko

Fanoušky Chelsea víc než zápas se Spartou zajímá setrvání Lamparda v klubu

Bude za Chelsea i nadále střílet góly oblíbený záložník Frank Lampard? To je otázka, která je pro fanoušky londýnských „Blues" mnohem zásadnější než čtvrteční zápas na Spartě. Velkoklub, ve kterém tahá za nitky miliardář Roman Abramovič, zažívá podivnou sezonu plnou vzestupů a pádů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Chelsea mají jasno - Super Frankie Lampard | Foto: Jiří Hošek

V týmu Chelsea není oblíbenějšího hráče, než je s osmičkou nastupující Frank Lampard. Popěvek „Super Frank" se rozléhá ochozy na Stamford Bridge i několikrát za zápas. Není divu, anglický veterán hraje skvěle, tak jako v sobotu proti Wiganu.

„Frank Lampard je v pětatřiceti pořád naším nejlepším záložníkem. Ve středu pole máme ten problém, že máme příliš mnoho hráčů, kteří jsou typově úplně stejní. Individuálně skvělí, ale malí vzrůstem," říká dlouholetý fanoušek Chelsea John Orsulik.

Asi s výjimkou Romana Abramoviče, o jehož pocitech a názorech moc neví ani jeho nejbližší okolí, si celá komunita Chelsea všimla, že Lampard po návratu do sestavy má formu a střílí jeden gól za druhým.

Jenže to vypadá, že fotbalistu, který se 198 góly stíhá v historické tabulce střelců Chelsea vedoucího Bobbyho Tamblinga, už v bohatém klubu nechtějí. Novou smlouvu mu vedení nechce dát. Zatím...

„Co myslíte?," odpověděl trenér Chelsea Rafael Benítez ironicky na dotaz reportéra BBC, jestli setrvání Lamparda v klubu bude jeho rozhodnutím. „Podle mě Frank velmi tvrdě pracuje. Doufám, že nastřílí dalších 20 gólů, to bych byl vážně nadšený," říká nepopulární kouč.

Přehrát

00:00 / 00:00

O šancích Franka Lamparda na další působení v Chelsea se zajímal Jiří Hošek

A krčí rameny nad tím, čím by měl ještě Lampard náladového ruského majitele přesvědčit. „Jak říkám, dát dalších 20 branek. Prostě hrát dál fotbal, je to profesionál a vede si dobře."

V 16. minutě každého zápasu skandují fanoušci Chelsea jméno propuštěného kouče Roberta di Mattea, který za své hráčské kariéry v jihozápadním Londýně nosil právě šestnáctku.

„Lidi byli hodně naštvaní, když di Matteo dostal vyhazov. Vždyť neudělal nic špatně. Benítez má teď horší zápasovou bilanci. Fanoušci neměli Beníteze rádi už v době, kdy trénoval Liverpool," připomíná John Orsulik, podle kterého je Evropské liga a dvojzápas proti Spartě trochu na vedlejší koleji.

„Myslím si, že prioritou klubu je teď uspět v FA Cupu. Zahrát si finále ve Wembley je pořád něco mimořádného. Ligový titul zmizel v nenávratnu. Ale aby Chelsea skončila do 4. místa, předstihla neoblíbený Tottenham a dostala se do Ligy mistrů, to je zásadní," tvrdí Orsulik.

Jiří Hošek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme