Favoritem finále ženského MS jsou podle Ščasné spíš fotbalistky USA

Mezi fotbalistkami Spojených států amerických a Japonska se dnes večer rozhodne o vítězkách mistrovství světa ve fotbale. Hrát se začne ve Frankfurtu nad Mohanem od 20:45 hod a budou u toho jistě i desetitisíce fanoušků na tribunách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tréninku před finále se japonské fotbalistky bavily, pohodu si ale musí přenést i do zápasu | Zdroj: Reuters

Úřadujícími fotbalovými mistry světa mezi muži jsou do loňského léta Španělé. U ženského fotbalu jsou to Němky, ale pouze do dnešního večera, kdy se hraje finále šampionátu mezi hráčkami Japonska a USA.

„Kdyby se před mistrovstvím světa řeklo, že ve finále bude Amerika a Japonsko, tak všichni odborníci by řekli - Amerika jasný favorit. Ale po tomto turnaji se ten obrázek trošku mění. Japonky předvedly skvělé výkony, hrály možná nejlíbivější fotbal,“ myslí si nejlepší česká fotbalistka Pavlína Ščasná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen o finále MS mluvila v Ranním interview Radiožurnálu nejlepší česká fotbalistka Pavlína Ščasná

Přesto hráčka, která na jaře letošního roku ukončila kariéru, věří ve finále více týmu USA. „Bude to zajímavé utkání. Střetnou se dva celky, které se vyznačují odlišným stylem fotbalu. Favorit není tak jasný, ale přesto myslím, že závaží se trošku dává na stranu Ameriky, tak 60 ku 40 v jejich prospěch.“

Z mistrovství světa v Německu viděla Pavlína Ščasná přímo na stadionu dvě utkání. A zejména čtvrtfinálový duel mezi Spojenými státy a Brazílií podle ní převýšil úplně všechno. „Myslím, že to byl vrchol mistrovství světa, jak atmosférou tak dramatickým závěrem. A vlastně celé utkání splňovalo obrovské parametry.“

Ščasná během kariéry hrála za pražskou Spartu, německý Bayern Mnichov, švédské Örebro a vyzkoušela si i soutěž ve Spojených státech. Právě v zámoří je podle ní pro ženský fotbal zemí zaslíbenou.

„Už jenom co se týká návštěvnosti na stadionech. V průměru tam chodilo deset tisíc diváků na jeden zápas, což v Evropě zatím bohužel není. Naštěstí letos jsou na mistrovství světa návštěvnosti obrovské a doufám, že v tomto trendu se to bude pohybovat,“ konstatuje bývalá česká reprezentantka.

Český ženský národní tým se s nejlepšími světovými celky zatím nemůže rovnat. A podle Pavlíny Ščasné to tak bohužel asi ještě nějakou dobu zůstane.

„My jsme trošku ve stínu za těmi nejlepšími, na mistrovství světa asi z dlouhodobého hlediska ještě mít nebudeme. Všechny si přejeme, abychom se dostaly minimálně na mistrovství Evropy, kde je kvalifikace jednodušší. A tím, že se dostaneme na turnaje pod mistrovstvím světa, pod olympiádou, tak se snažit vyrovnat té špičce. Ale bohužel z dlouhodobého hlediska nevidím nějaký výrazný posun,“ myslí si historicky nejlepší česká fotbalistka.

Martin Charvát, Mirko Vasić, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme