Favority v anketě Fotbalista roku jsou dva Petrové. Čech a Jiráček

Česká fotbalová reprezentace na podzim úspěšně dokončila kvalifikaci o postup na letošní EURO a pozítří zahájí přípravu na tento turnaj zápasem v Irsku. Slavnostním předělem těchto dvou období bude dnes večer na pražském Žofíně vyhlášení 47. ročníku ankety Fotbalista roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech v obležení novinářů | Zdroj: ČTK

Možná je to náhoda, ale faktem je, že dvěma nejvážnějšími uchazeči o hlavní cenu dnešního večera jsou hráči, kteří po úspěšné baráži proti Černé Hoře jako jedni z mála reprezentantů neslavili postup oplzlou písničkou na letišti v Podgorici. Jmenovitě brankář Petr Čech a záložník Petr Jiráček.

I tahle zajímavost mohla být kritériem pro výběr toho nejlepšího, protože mezi členy fotbalové akademie, kteří jsou oprávněni hlasovat, patří jakožto vítěz jednoho z předešlých ročníků ankety také Radek Druhák, o kterém se ve zmíněné písničce zpívalo.

I on se tedy zapojil do souboje mezi tradicí a novými časy. Tradici zosobňuje brankář Čech, který vyhrál tři předešlé ročníky Fotbalisty roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anketa Fotbalista roku má dva velké favority. Bude se z pátého vítězství radovat gólman Petr Čech, nebo oslaví premiérový triumf záložník Petr Jiráček?

„Už jsem sice vyhrál čtyřikrát, ale pokaždé říkám, že je to ocenění celoroční práce – a ne každému se podařilo pětkrát vyhrát.“

Pravda, podařilo se to jenom jednomu muži, shodou okolností také brankáři - Ivu Viktorovi, kterého dnes může Petr Čech v počtu vítězství dohnat.

Pokud ovšem nevyhraje symbol čerstvého větru v českém fotbale Petr Jiráček, kterého se tak jako tak jistě budou znovu ptát, jestli se mu netočí hlava z toho, kam se ve své kariéře za poslední rok posunul.

„Na to odpovídám dnes a denně, ale já to opravdu beru tak, jak to přijde. Že bych si s tím nějak lámal hlavu nebo přemýšlel dopředu, co by se mohlo stát, to vůbec ne. Toho, co je teď, si strašně vážím a užívám si to.“

Teď už v německém Wolfsburgu, ale kdyby právě střelec posledního kvalifikačního gólu české reprezentace dnes večer v anketě o Fotbalistu roku vyhrál, byl by od roku 1995 prvním vítězem této ceny, který celý příslušný rok odehrál v české lize. To se z prvenství radoval - hádejte kdo? Drnovický kanonýr Radek Drulák.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme