FC Barcelona remizovala v osmifinále Ligy mistrů ve Stuttgartu

Německý tým vedl po prvním poločase gólem Cacaua z dvacáté páté minuty, po přestávce vyrovnal Ibrahimovic. Ve zbytku utkání byli hosté lepším týmem, ale další gól však vstřelit nedokázali. Ve druhém zápase vyhráli fotbalisté Bordeaux v Řecku nad Olympiakosem Pordus 1:0. Ve dresu francouzského klubu odehrál Jaroslav Plašil osmdesát dva minut.

Stuttgart - Barcelona

Stuttgart - Barcelona | Zdroj: ČTK

Hráči Stuttgartu potvrdili dobrou formu, které mají v jarní části sezóny. Od začátku utkání byli favorizované Barceloně vyrovnaným soupeřem. Nečekaně často zaměstnávali rychlými útoky katalánskou obranu. Ve dvacáté páté minutě se dokonce dostali do vedení, když Cacau proměnil v první branku utkání centr Gebharta.

O osm minut později domácí kanonýr, který o víkendu vstřelil čtyři branky Kolínu nad Rýnem, svou další vyloženou šanci neproměnil. Barcelona měla v první půli jen jednu vyloženou šanci, kterou však Messimu vyrazil Lehmann na tyč.

Po přestávce však Ibrahimovic Lehmanna na dvakrát překonal a hosté převzali otěže utkání. V šedesáté deváté minutě se dožadovali odpískání pokutového kopu po ruce Molinara, ale rozhodčí odpískal o chvíli dříve ruku útočícího Ibrahimovice. Utkání skončilo remízou a do odvety tak zůstaly šance vyrovnané.

Duel mezi Olympiakosem Pireus a Girondins Bordeaux nabídl v prvním poločase vytrvalý tlak hostí, kteří se však svou kombinační hrou neprosadili. Až před přestávkou se prosadili, když se hlavou trefil stoper Ciani. Domácí ve druhém polače přidali a na hřišti dominovali. Nejblíže gólu byl dvakrát Maresca, v padésáté osmé minutě hlavou netrefil branku a v nastaveném čase jeho gól rozhodčí neuznal pro předcházející faul.

Odvety obou utkání jsou na programu 17. března.

VfB Stuttgart - FC Barcelona 1:1 (1:0)
Branky: 25. Cacau - 52. Ibrahimovic. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 40.000 (vyprodáno)

Olympiakos Pireus - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
Branka: 45.+2 Ciani. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 33.500 (vyprodáno).

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít