Ferguson požádal fanoušky United o podporu trenéra Moyese

Bujaré oslavy s notnou dávkou nostalgie. Tak si v těchto hodinách Manchester United připomíná zisk jubilejního 20. mistrovského titulu. Současně ale fandové dávají ‚sbohem‘ dlouholetému kouči, siru Alexu Fergusonovi. Dnes večer je na programu triumfální jízda severoanglickým městem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Moyes nahradí Alexe Fergusona na lavičce Manchesteru United | Zdroj: Reuters

Euforie a intenzita oslav Manchesteru United se postupně dávkuje. Napřed to bylo potvrzení zisku titulu, pak včera poslední domácí zápas a předání trofeje, což byl současně poslední domácí zápas pod taktovkou sira Alexe.

Dnes je na programu poslední etapa v podobě jízdy městem. Alex Ferguson včera oslovil fanoušky na zaplněném Old Traffordu s údajně nepřipraveným, leč emotivním a trefným proslovem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Manchester se chystá na velké fotbalové oslavy

„Užiju si teď konečně spíš sledování zápasů United, než abych při nich trpěl. Vzpomeňte si na všechny ty góly, co jsme dali v poslední minutě, všechny ty comebacky, ale i porážky. I ty byly součástí tohoto skvělého klubu, který jsme společně vytvořili. Byla to pro nás pro všechny neuvěřitelná zkušenost a já vám za ni děkuji,“ pronesl v hustém dešti Ferguson.

Manchester čeká velká oslava

Dnes kolem devatenácté hodiny českého času má začít program před stadionem Old Trafford. Představí se celý kádr, který získal titul, fanoušci uvidí mistrovský pohár a sir Alex má pronést proslov.

Pak celý tým nastoupí do slavnostně vyzdobeného dvoupatrového autobusu bez střechy a vydá se na cestu ulicemi města. Ta má trvat o něco víc než hodinu, v celém městě platí zvláštní opatření, která se týkají hlavně dopravy. A na závěr na Albertově náměstí bude krátká závěrečná párty.

Fanoušci United teď řeší věci spojené s odchodem sira Alexe. Zda nový kouč David Moyes bude mít takovou autoritu a podporu, jaké se 26 let těšil Ferguson, ten mimochodem fanoušky o podporu pro Moyese otevřeně požádal.

Řeší se ale i to, jestli jedna z hvězd United, Wayne Rooney klub opustí. Rooney požádal o odchod z týmu, ale sir Alex, který se posune do funkce ředitele klubu, rovnou řekl, že United Rooneyho neprodají.

Jiří Hošek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme