Ferguson se omluvil fanouškům Manchesteru United za vyřazení v Ligovém poháru

Trenér fotbalistů Manchesteru United Sir Alex Ferguson se omluvil fanouškům za vyřazení United ve čtvrtfinále anglického Ligového poháru. United prohrál na Old Trafford s druholigovým Crystal Palace 1:2 v prodloužení. Ferguson pro kluboou televizi řekl, že výkon jeho týmu nic společného s hrou obhájce vítězství v Premier League.

Alex Ferguson prochází 'uličkou slávy' na počest 25. výročí nástupu do funkce

Alex Ferguson prochází 'uličkou slávy' na počest 25. výročí nástupu do funkce | Zdroj: Reuters

Ferguson poslal na trávník hlavně náhradníky, kteří na gól Darrena Ambrose z 65. minuty odpověděli vyrovnáním z penalty. Tu po faulu na sebe proměnil italský útočník Federik Macheda. V první části prodloužení rozhodl o senzačním postupu Crystalu Palace Glenn Murray, který zužitkoval centr Ambroseho z trestného kopu.

S porážkou se Alex Ferguson smířil, i když podle něj neměl vítězný gól soupeře platit, protože prý padl z ofsajdu. Výhru si ale Crystal Palace podle manažera Manchesteru zasloužil, pro United je výsledek velkým zklamáním.

Crystal Palace se v semifinále utká s dalším druholigovým celkem Cardiffem, druhou dvojici tvoří Manchester City s Liverpoolem.