Figo se Šmicerem si posteskli, jak to národní týmy vedou

Česká republika a Portugalsko mají skoro stejný počet obyvatel, a poslední dobou také hodně podobné problémy. Tedy pokud jde o fotbal a jeho výkladní skříň. Fotbalové reprezentační "A" týmy obou zemí postihl výkonostní sešup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luis Figo s Vladimírem Šmicerem drží Pohár UEFA | Zdroj: ČTK

Vladimír Šmicer a Luis Figo se znali sotva pár minut, ale i za chvíli toho stihli probrat hodně. Není divu, oba dva byli součástí mimořádně úspěšné generace fotbalistů, a už jako bývalí hráči sledují ústup ze slávy. A soudě podle posledních výsledků se jedná spíš o rychlé vyklízení pozic.

"No, je to bída, proto jsme také minulý týden vyměnili trenéra. Následující dvojzápas pro nás bude klíčový," okomentoval Luis Figo neslavné výkony reprezentace, která na úvod kvalifikace remizovala s Kyprem a poté prohrála v Norsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Figo se Šmicerem si posteskli, jak to národní týmy vedou

Takže portugalský svaz začal kout záchranářské plány všeho druhu včetně lanaření mimořádně úspěšného krajana Josého Mourinha. "The Special One", jak se svéráznému kouči přezdívá, už se ale v minulosti párkrát k trénování národního týmu vyjádřil s tím, že všechno má svůj čas, navíc teď v začátcích svého angažmá v Realu Madrid si na nedostatek práce určitě nemůže stěžovat.

"Mourinho je fantastický trenér, ale pro dlouhodobé projekty a na dlouhodobou práci. Portugalská federace se ho snaží získat právě jen na ty dva nejbližší zápasy, což podle mě nedává moc velký smysl," řekl držitel Zlatého míče za rok 2000 Luis Figo novinářům během své krátké návštěvy v Praze a bavil se o tom i s Vladimírem Šmicerem současným manažerem českého národního týmu, a také zastáncem koncepční práce.

Dobrý příklad Kadlece

,,Dobře, máme horší období, ale musíme také najít nějaké pozitivum. Hráči by určitě neměli odcházet do zahraničí v sedmnácti, osmnácti letech. Dobrým příkladem koncepční práce je takový Václav Kadlec, dostává šanci v lize, hraje, může se dostat do reprezentace. Naopak Vydra šel do Udine, kde nehraje, herně neroste," poukazuje Šmicer

,,Když půjdou do zahraničí ve třiadvaceti, nic jim neuteče. Podívejte se na Nedvěda, Bergera, Podorský - všichni se dostali do nejlepších klubů. Bohužel, současní klucijsou pod tlakem klubů a rodičů, kteří vidí smlouvu. Ale to je krátkozraké, nemají kam spěchat," myslí si manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer.

A pokud zmiňoval i nominaci, tu aktuální na dvojzápas českého týmu proti Skotsku a v Lichtejnštejnsku oznámí kouč Michal Bílek ve středu.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme