Finále Evropské ligy si zahrají Fulham a Atlético Madrid

Fotbalisté Fulhamu zvítězili v odvetě semifinále Evropské ligy nad Hamburgem 2:1 a postoupili do finále soutěže. Tam se střetnou s Atléticem Madrid, který sice prohrál na hřišti Liverpoolu 1:2 v prodloužení, ale po domácí výhře 1:0 je ve finále.

Smutný trenér Hamburgu Moniz

Smutný trenér Hamburgu Moniz | Zdroj: ČTK

Liverpool - Atlético Madrid 2:1 (1:0, 1:0) po prodloužení

Liverpool od začátku diktoval tempo hry a hned v první minutě se řítil do šance Benayoun. Další akci zakončoval Kuyt nad a když už se zdálo, že Atlético ubrání bezbrankovou remízu alespoň do poločasu, trefil se z hranice pokutového území Aguilani.

Druhý poločas už nenabídl tak atraktivní podívanou. Hra se odehrávala převážně mezi šestnáctkami a byla provázena řadou nepřesností na obou stranách. I díky tomu už více branek během 90. minut nepadlo a tak se muselo prodlužovat.

Góly přinesl až nastavený čas. Už po pěti minutách se trefil Benayoun, ale španělský klub se nechtěl vzdát. Nejprve zahrozil Jurado a následně překonal Reinu Forlán. Liverpool už nedokázal odpovědět a v nepodařené sezóně neuspěl ani v Evropské lize.

Branky: 44. Aquilani, 95. Benajun - 102. Forlán. Rozhodčí: Hauge - Haglund, Andas (všichni Nor.). Diváci: 41.000. První zápas: 0:1, postupuje Atlético.

Liverpool: Reina - Mascherano (110. Degen), Carragher, Agger, Johnson - Benajun (114. Pacheco), Aquilani (89. El Zhar), Lucas, Babel - Gerrard, Kuijt. Trenér: Benítez.

Atlético: De Gea - Valera, Dominguez, Perea, Antonio Lopéz - Paulo Assuncao (99. Jurado) - Reyes, Raul Garcia, Simao - Agüero (120. Salvio), Forlán (117. Camacho). Trenér: Sánchez Flores.

Fulham - Hamburk 2:1 (0:1)

První poločas nepřinesl zápas Fulhamu s Hamburgem příliš pohlednou podívanou. Za to branka Petriče z 22.minuty stála za to. Ten se totiž postavil k exekuci volného přímého kopu a střelou přes zeď zaznamenal první branku semifinálového dvou utkání.

Druhá pětačtyřicetiminutovka však nabídla nervy drásající bitvu se šťastným koncem pro anglický celek. Ten se vrhl do ofenzívy a v posledních dvaceti minutách dal dvě branky znamenající postup do finále. Tam se tedy nepodívají Davidové jarolím a Rozehnal hájící barvy Hamburgu.

Branky: 69. Davies, 76. Gera - 22. Petrič. Rozhodčí: Cüneyt Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Hangeland, Dempsey - Boateng, Rost. Diváci: 22.500. První zápas 0:0, postupuje Fulham.

Fulham: Schwarzer - Pantsil (75. Nevland), Hangeland, Hughes, Konchesky - Duff, Etuhu, Murphy, Davies - Gera - Zamora (58. Dempsey).

Hamburk: Rost - Demel, Boateng, Mathijsen, Aogo - Tesche (56. Rincón, 79. Guerrero), Jarolím (90. Rozehnal), Zé Roberto, Pitroipa - Petrič, Van Nistelrooij.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít