Finále MS 20 si zahrají týmy Ghany a Brazílie

V semifinále MS 20 porazili fotbalisté Ghany Maďarsko 3:2 a Brazílie zdolala Kostariku 1:0

logo MS U-20 | Foto: FIFA World Cup

Ghana - Maďarsko 3:2 (2:0)

Africký tým se v utkání ujal velmi brzy vedení, když v 10.minutě využil Adiyiah chybu v rozehrávce maďarské obrany. Stejný hráč se dokázal, proti přemožitelům českého týmu, prosadit do přestávky ještě jednou a zaznamenal tak už svou osmou trefu na turnaji.

Ve druhém poločase byl maďarský tým o poznání aktivnější a dokázal dvakrát snížit na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání už však středoevropanům proti nadšeně hrajícím afričanům nezbýval čas a ani síly.

Branky: 10. a 31. Adiyiah, 82. Quansah - 73. Futács, 84. Balajti.

Brazílie - Kostarika 1:0 (0:0)

Tým Kostariky se poučil z prvního vzájemného střetnutí na šampionátu, kyd od Brazílie inkasoval v prvním utkání pět branek. Během prvního poločasu hýřili aktivitou sice „kanárci", ale do větších šancí je pozorná obrana soupeře nepustila.

Technicky velmi dobře vybavení Brazilci ve druhém poločase ještě více vystupňovali svůj tlak a byli odměněni v 67.minutě brankou Cardeca a podle očekávání postoupili čtyřnásobní šampióni do finále.

Branka: 67. Cardec

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít