Finále Poháru Josefa Masopusta nabídne přehlídku fotbalových talentů

Více než 11 tisíc středoškoláků se na podzim vydalo na svou cestu za slávou a šest týmů ji ve středu a čtvrtek zažije. Na pražské Julisce se bude hrát finále Poháru Josefa Masopusta, turnaje s prestižním názvem, který materiálně podporuje i Mezinárodní fotbalová federace FIFA. A který je přehlídkou šikovných fotbalistů od ryzích amatérů až po tváře, které jednou mohou být osobnostmi první ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlevo Jiří Tichý a vpravo Josef Masopust zálibně sledují brazilský fotbal | Foto: Jan Kaliba

„Ti finalisté jsou velice kvalitní celky. Za příklad mohu dát hráče Jihlavy, který hrál ve středu za školní tým a v pátek rozhodl gólem o remíze Vysočiny Jihlava v ligovém utkání s Teplicemi,“ vypráví ředitel turnaje Petr Procházka příběh jihlavského středoškoláka Jana Klimenta, který za prvoligovou Vysočinu nastoupil už k devíti zápasům a - jak řečeno - už má na kontě i jeden důležitý ligový gól.

V Praze na Julisce si ale Klimenta zahraje leda až ligu proti Dukle, do finále se jeho tým neprobojoval, ve středu a ve čtvrtek se tam představí výběry škol z Prahy, Brna, Příbrami, Vlašimi, Chrudimi a Frýdku-Místku. A podívat se na ně přijde i hlavní patron turnaje Josef Masopust.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nadcházející finále Poháru Josefa Masopusta zve Jan Kaliba

„Nejenom kvůli tomu, že to mám blízko, ale myslím, že pokud tento pohár nese moje jméno, tak se musím zúčastnit těch posledních finálových bojů. Jsem rád, že to uvidím, protože přehled o úrovni našeho fotbalu záleží právě na těchto lidech, kteří začínají. A bylo by dobré jim dokázat, že pokud se tomu chtějí věnovat tak jak si vrcholový sport zasluhuje, musí tomu moc a moc obětovat,“ říká 82letý český fotbalista 20. století, kterého mrzí, že obecně se sportovní zdatnost mezi mládežníky vytrácí.

Vítězové Poháru Josefa Masopusta se poměří se stejně úspěšnými Italy

Středoškoláci, kteří v tomto školním roce sestavili 634 účastnických týmů Poháru Josefa Masopusta, se tohle pravidlo snaží popírat. Odměnou těm nejlepším bude příští týden vpředvečer kvalifikačního utkání české a italské reprezentace mezinárodní finále proti vítězi italské mutace Poháru Josefa Masopusta. A také trénink pod vedením kouče národního týmu do 21 let Jakuba Dovalila, pro kterého to bude šance objevit nějaký zatím přehlížený talent.

„Vždycky se může stát nějaký pohádkový příběh, že si toho hráče někdo všimne. Vždy se tam může někdo zajímavý urodit,“ láká k účasti i další mladé hráče Dovalil.

Pokud budete mít cestu kolem pražské Julisky, můžete nahlédnout, jak jsou na tom fotbalově naši středoškoláci od středeční třinácté hodiny až do půl třetí odpoledne ve čtvrtek, kdy už bude jasno o vítězi.

Jan Kaliba, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru