Fotbal čelí sázkařské aféře, mezi nejvíce zasažené země patří Německo

Fotbal se potýká se sázkařskou aférou nevídaných rozměrů. Podle zprávy Europolu bylo celosvětově ovlivněno na 700 zápasů. Manažer německé fotbalové reprezentace Oliver Bierhoff označil tuto zprávu za šokující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bundesliga patří podle všeho mezi soutěže nejvíce postižené sázkařským skandálem | Zdroj: Reuters

V hledáčku vyšetřovatelů je na 70 zápasů německých fotbalových lig. Hned po turecké soutěži v ní podle všeho došlo k nejčastějšímu ovlivňování výsledků.

Německá média rozsáhle rozebírají, jak do světa fotbalu pronikají zločinecké skupiny. Podle komisaře Althanse, který už vyšetřoval velkou sázkařskou aféru před čtyřmi lety, se mezinárodní gangy částečně odvracejí od drog právě k sázkám, které přinášejí vysoký zisk a nízké riziko.

Z dosavadních informací vyplývá, že do ovlivňování zápasů bylo zapojeno na 425 hráčů, rozhodčích, funkcionářů a zločinců. Z nich 150 má bydliště v Německu. Jsou mezi nimi i lidé, kteří už byli souzeni v minulé aféře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová sázkařská aféra se hodně dotýká i Německa a Maďarska

Německo přitom zavedlo velmi drahý a sofistikovaný systém, který by měl manipulace se sázkami odhalit.

Vysoký počet podezřelých i v Maďarsku

Počet podezřelých osob ve fotbalové aféře v Maďarsku je velmi vysoký, výsledky 33 zápasů maďarských mužstev jsou podezřelé.

Padesát Maďarů je obviněných z protiprávního ovlivňování výsledků dohromady přes třicítky fotbalových zápasů za účasti maďarských klubů. Policie v rámci zátahu ještě loni udělala prohlídku dvanácti míst najednou, našla tam 320 tisíc eur, zadržela tři fotbalisty a jednoho rozhodčího.

Maďarská odnož mafie se připojila k mezinárodní síti v roce 2010. V jednotlivých případech vypláceli 40 až 600 tisíc eur.

Vyšetřování má trvat do 22. února, pak musí prokuratura vznést obžalobu. Nejnepříjemnější je podezření, že byl v roce 2009 ovlivněn výsledek zápasu maďarského mistra Debrecínu s Liverpoolem a Fiorentinou v rámci Ligy mistrů.

Klára Stejskalová, Gregor Martin Papucsek, Lucie Výborná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme