Rusko 0:1 Finsko

Fotbal je spravedlivý, říká po vyřazení národního týmu Petr Čech

Až do pátečního večera se mohli čeští fotbalisté upínat k fotbalovému zázraku a vzývat sportovní štěstí. Teď už je definitivně jasné, že na mistrovství světa do Brazílie nepojedou, nezbyla jim totiž ani teoretická naděje. S tímto vědomím dnes trénovali na Maltě, kde zůstávají až do pondělka, než se přesunou do Sofie k poslednímu zápasu kvalifikace proti Bulharsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První trénink českých fotbalistů s jistotou vyřazení z kvalifikačních bojů o postup na mistrovství světa v Brazílii | Foto: Jan Kaliba

Někteří ztrátu poslední teoretické šance na postup prožívají více, jiní skoro vůbec a po výsledcích, které rozhodovaly o zbytku české naděje, prý ani nijak zvlášť nepátrali.

„Vidím, že o to máte větší zájem než my. Měli jsme se v autobuse pověsit? Vždyť je úplně jedno, kde se to dozvíte. Šance byla minimální, to jsme věděli. Bavili jsme se o tom už před týdnem. Snažili jsme se vyhrát svůj zápas, což se nám povedlo, bohužel to ale nevyšlo,“ souká ze sebe Tomáš Hübschman, po dvanáct let reprezentant a po páteční výhře 4:1 nad Maltou nově také střelec národního týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté v pátek definitivně přišli o šanci postoupit na mistrovství světa v Brazílii

Poněkud odlišná byla verze obránce Michala Kadlece o tom, jak zaujaté nebo lhostejné bylo mužstvo k vývoji dalších zápasů, které ještě Čechy mohly udržet ve hře o postup.

„Soustředili jsme se na Island. Když vyhrál, bylo to jasné. Samozřejmě jsme byli zklamaní, na druhou stranu jsme věděli, že to nijak neovlivníme. Byli jsme rádi, že jsme zvládli tento zápas tak, jak jsme ho zvládli. V naší skupině tady nikdo ze soupeřů nedal čtyři góly, takže si našeho výkonu ceníme. Byli jsme zklamaní z toho, že to nakonec nevyšlo, ale jeli jsme sem s tím, že šance je minimální. Kvalifikace se neprohrála v tento okamžik. Nemohli jsme udělat nic jiného než vyhrát."

„Bulhaři nevyhráli, takže když dali Italové gól, začali jsme věřit, že by se to mohlo v naší skupině vyvíjet dobře. Ale potom vyhrál Island a bylo po všech nadějích. V domácích zápasech, ať už to byl zápas s Bulharskem, Dánskem nebo Arménií, jsme měli získat body a porazit soupeře. Ale zklamali jsme,“ doplňuje Michala Kadlece manažer národního týmu Vladimír Šmicer a vrací tím téma hovoru od bláznivých matematických kombinací a spoléhání se na příznivé výsledky ostatních týmů k jádru věci.

Petr Čech i ostatní reprezentanti se v kvalifikaci o mistrovství světa museli sklonit před soupeři | Foto: Jan Kaliba

Čeští fotbalisté měli spoustu šancí, jak se téhle situaci vyhnout a postup si vybojovat vlastními silami.

Čeští fotbalisté prohráli maltskou ruletu a na MS nepojedou

Číst článek

„Kvalifikace se nám bohužel nepodařila. V tomhle směru je někdy fotbal spravedlivý, každý má to, co si uhraje. A my jsme si to neuhráli,“ uzavírá lakonicky kapitolu mistrovství světa v Brazílii Petr Čech.

Pro jiné týmy třeba včetně Islandu teprve bude vrcholit, pro ten český právě skončila.

Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme