Fotbal se nehraje jen 90 minut

Teď něco pro fotbalové příznivce, kteří ze zápasu odchází v 90. minutě. Fotbal se totiž nehraje 90 minut čistého času, skoro vždy se k tomu hrubému ještě jedna nebo dvě minuty nastavují.

fotbalový rozhodčí

Ovšem ti, kteří na včerejší duel anglické ligy mezi Arsenalem a Liverpoolem přestali koukat třeba až v sedmé minutě nastaveného času, mohli být při dodatečném zkontrolování výsledků dost překvapení. Místo bezgólové remízy totiž uviděli skóre 1:1.

Trenér Liverpoolu Kenny Dalglish měl po utkání velmi dobrou náladu. Když se ho totiž reportér televize Skysports ptal, jestli v devadesáté minutě považoval oznámené osmiminutové nastavení za výhru, Skot s úsměvem prohodil: „Záleží na tom, jestli se bude ještě deset minut hrát."

Kdyby jen deset. Ale to už moc předbíháme. Nejprve se totiž dostal do vedení domácí Arsenal, když v osmé minutě nastaveného času proměnil penaltu Robin van Persie.

00:00 / 00:00

Poté ale Reds rychle rozehráli, dostali se na polovinu Arsenalu a rozhodčí po následném faulu obránce Ebouého odpískal přímý kop - ze vzdálenosti asi deseti centimetrů před hranicí pokutového území.

Emoce během nastavení

Míč si postavil liverpoolský útočník Luis Suaréz a ranou trefil jednoho z hráčů ve zdi. Jenže při snaze odkopnout odražený míč na polovinu hřiště povalil opět domácí Eboué hostujícího záložníka Lucase. A to bylo podle sudích na penaltu, kterou proměnil Dirk Kuyt v době, kdy běžela už 102. minuta.

„Nastavený čas už vypršel, ještě tři minuty byly navíc. Mysleli jsme, že hned po tom přímém kopu odpíská sudí konec," byl naopak hodně rozmrzelý kouč Arsenalu Arsene Wenger.

„Nastavení bylo 8 minut. Navíc si nemyslím, že to byl faul. Oba hráči běželi a koukali do vzduchu na míč, pak se Lucas zastavil a Eboué běžel dál. Ale když rozhodčí říká, že to je penalta, tak co já s tím můžu udělat?" ptal se Wenger a ještě během utkání pro něj měl Dalglish hodně nesportovní odpověď, když ho před televizními kamerami a mikrofony poslal do - no nebylo to moc gentlemanské.

Příště to bude lepší

„Radši to nebudu opakovat. A mimochodem - nevím, proč je pro vás diskuze dvou trenérů na lavičce tak zajímavá. Radši bych se bavil o výkonu hráčů," bojoval s reportérem Skysports trenér Liverpoolu Kenny Dalglish.

Jeho tým zůstal v tabulce šestý a k postupu do evropských pohárů potřebuje svou pozici o ještě jedno místo vylepšit. Na podobný posun pomýšlí i Arsenal. Ten by se totiž v takovém případě stal mistrem anglické ligy.

,,Budeme se o to snažit a bojovat o titul do poslední minuty," prohlásil vzhledem k remíze s Liverpoolem velmi příznačně Arsene Wenger.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít