Fotbalista Bystroň měl pozitivní dopingový nález i u B vzorku

Fotbalový obránce David Bystroň bude muset k disciplinárnímu řízení mezinárodní fotbalové asociace UEFA. Také opakovaná analýza B vzorku potvrdila totiž dopingový nález. Provinit se měl Bystroň v zápase Ligy mistrů, které Plzeň sehrála v listopadu na hřišti Bate Borisov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Bystroň (zcela vlevo) měl podle mezinárodní federace UEFA pozitivní dopingový test | Zdroj: Reuters

Plzeňský klub dnes o výsledku analýzy B vzorku informovala Světová antidopingová federace. Postih hrozí jen samotnému fotbalistovi, na výsledku utkání mezi Plzní a Borisovem se nic nemění. Bystroňovi může být potrestán třeba jen napomenutím, ale také mu může být zakázána činnost až na čtyři roky.

Analýzu Bystroňova B vzorku provedla Světová antidopingová federace v úterý v jedné za rakouských laboratoří. Výsledek předala UEFA, do plzeňského klubu dorazila informace dnes s tím, že podrobnější analýza bude k dispozici příští týden.

Oficiálně přitom zatím nebylo zveřejněno, jakou zakázanou látku měla analýza v obou vzorcích Davida Bystroně odhalit. Jednou z možností jsou stimulanty, Bystroň se ale hájí tím, že vědomě se žádného provinění nedopustil.

Devětadvacetiletý hráč kvůli aféře absolvuje zimní přípravu individuálně a teď bude čekat na verdikt disciplinární komise UEFA. V podobných případech je zcela běžný dvouletý zákaz startu.

Plzeň zareagovala na možnou ztrátu Bystroně bleskově a shání náhradu. V minulých dnech se spekulovalo o příchodu někdejšího sparťanského kapitána Tomáš Řepky, kterého ale nakonec Viktoria neangažovala, protože by nemohl hrát jarní zápasy Evropské ligy.

Klub teď vede jednání s Václavem Procházkou z Mladé Boleslavi.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme