Fotbalista Fenin šel do Slavie i kvůli kouči Radovi a tvrdí: Není to krok zpět!

Fotbalová Slavia dnes oficiálně představila svou novou posilu. Útočník Martin Fenin přestoupil do celku sešívaných - kde podepsal víceletou smlouvu - z druholigové německé Chotěbuzi a vedení Slavie si od něj slibuje především více vstřelených branek na svém kontě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová Slavia Praha představila Martina Fenina jako novou posilu hráčského kádru.jpg

Fotbalová Slavia Praha představila Martina Fenina jako novou posilu hráčského kádru.jpg | Zdroj: ČTK

V dosavadních šestnácti kolech Gambrinus ligy nastříleli sešívaní jen 19 branek a po dobrém vstupu do sezóny se propadli až na 11. místo. Ani Martinu Feninovi se v minulém roce příliš nedařilo, když vypadl ze sestavy druholigové Chotěbuzi. Proto nelze říct, kdo a komu v tomto případě pomůže. Ideální pro obě strany by bylo, kdyby šlo o vzájemnou výpomoc. To ví i nová slávistická posila.

„Samozřejmě. Nemůžu zaručit, že spása budu. Můžu jen říct, že pro to udělám všechno. Ostatní se ukáže až časem.“ V kontaktu byl i s Teplicemi, kde s velkým fotbalem začínal. Se svým agentem ale dospěl k závěru, že tou nejlepší variantou pro něj bude pražská Slavia. Roli hrál i fakt, že teď sešívané trénuje Petr Rada. Ten vedl Fenina právě v Teplicích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový útočník Fenin má do Slavie přinést více gólů

„Určitě to tomu hodně pomohlo. Zažil jsem ho v Teplicích a pod jeho vedením jsem měl nejlepší půlrok v kariéře poté, co jsem se vrátil z MS do 20 let v Kanadě. Teplicím se tenkrát dařilo a já za velké peníze přestupoval ven. Rada mě zná z té nejlepší stránky. Hrál jsem po dním i v národním týmu. Trenér, který vás zná, je vždycky lepší. „

V posledních letech musel ale Martin Fenin řešit spíš nefotbalové starosti, když jeho kariéru přibrzdilo předloňské zranění hlavy a deprese. „Ten rok byl nešťastný a chtěl bych na něj co nejrychleji zapomenout. Po fotbalové i lidské stránce jsem si nemohl přát lepší prostředí pro to, abych zase začal hrát a dařilo se mi.“

Fotbalista Fenin je definitivně slávistou, do GL se vrací po pěti letech

Číst článek

I proto Martin Fenin v současnosti nepřipouští spekulace o tom, že by se šel do Gambrinus ligy rozehrát před dalším zahraničním angažmá.

„Myslím, že by to byl první krok k neúspěchu, kdybych se sem přišel jen ohřát a zase vypadl někam do zahraničí. Pět let jsem v zahraničí byl, vím, jak to tam chodí. Teď uvidíme, jestli se mi bude dařit nebo ne. Pak se uvidí i další kroky," říká Martin Fenin, který si rozhodně nemyslí, že by byl přestup z německé soutěže do Slavie krokem zpět.

„Váhu to má. Pořád sem přestupuji z druholigové Chotěbuzi, takže postup to je. Hrát první ligu za Slavii Praha určitě není krok zpátky," dodává vicemistr světa do 20 let a nově i útočník Slavie Martin Fenin.

Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme