Fotbalista Hloušek přestoupil do Norimberku

Fotbalista Adam Hloušek přestoupil z Jablonce do Norimberku. S vedením klubu německé bundesligy podepsal smlouvu na tři a půl roku. Hloušek se do Německa vrací po půl roce, loni na jaře hostoval v Kaiserslauternu. Podzimní část sezóny odehrál v pražské Slavii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté před zápasem ve Španělsku | Foto: ČTK

Jablonec dostane za Hlouška kolem třiceti miliónů korun, asi pětina má připadnout Slavii. Třiadvacetiletý záložník se v Norimberku sejde s bývalým spoluhráčem z české reprezentace do 21 let Tomášem Pekhartem, který v klubu hraje od začátku podzimu. Dio přípravy se Hloušek prý zapojí už ve středu.

Oba by měli Norimberku pomoci k záchraně v bundeslize. Tým je po podzimní části patnáctý, na sestupové pásmo má tři body k dobru.

Adam Hloušek odešel z Jablonce do Slavie v létě roku 2009 údajně za 25 miliónů korun. Díky dobrým výkonům ho trenér Michal Bílek nominoval do reprezentace. V únoru 2010 si ale vážně zranil koleno a sezóna pro něj skončila. Na trávník se vrátil až v říjnu.

Tehdy měla Slavia vážné ekonomické problémy, Jablonec získal zpět přestupová práva na Hlouška a pomohl pražskému klubu finančně. Jaro 2011 odehrál Hloušek na hostování v Kaiserslauternu, po mistrovství Evropy do 21 let se ale vrátil do Jablonce. Odtud zamířil opět do Slavie, kde těsně před Vánoci ukončil hostování.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme