Fotbalista Jiráček odchází z Plzně do Wolfsburgu

Fotbalový reprezentant Petr Jiráček přestoupil z Plzně do německého Wolfsburgu, kde podepsal smlouvu na 4 a půl roku. V dolnosaském klubu pětadvacetiletý záložník už dříve absolvoval zátěžové testy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Je to tam! Petr Jiráček skóroval a Češi postupují na EURO | Foto: Reuters

Petr Jiráček tedy moc dobře ví, jaká atmosféra ho v novém působišti čeká. A nutno dodat, že na něj udělal obrovský dojem.

„Udělalo to na mě dojem obrovský, protože to zázemí a i město je na hodně vysoké úrovni. Musím se přiznat, že jsem na to docela dost koukal. Ale to samozřejmě není všechno. Jsem strašně rád, že do takového klubu můžu jít hrát,“ říká Jiráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiráček o komfortu, který Wolfsburg představuje

Reprezentační záložník měl víc konkrétních nabídek, ale nakonec se rozhodl pro dvanáctý tým německé nejvyšší soutěže.

„Samozřejmě mě oslovily i jiné tým a jejich nabídky jsem registroval, ale já jsem od začátku mé kariéry šel vždy postupnými krůčky a nebyly to žádné obrskoky. Zvolili jsme nakonec tuto variantu a já jsem rád, že to je zrovna Wolfsburg. Budu se snažit odvést maximum stejně tak, jako jsem to dělal v Plzni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiráček o jiných nabídkách

Wolfsburg usiluje také o dalšího plzeňského záložníka Václava Pilaře a nedávno potvrdil zájem i o reprezentačního kapitána Tomáše Rosického z Arsenalu.

Vojtěch Bidrman, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme