Fotbalista Kalas má před sebou dlouhé volno, pokud nebude v reprezentaci

Jeden fotbalista Chelsea z Nizozemska dnes odjel, ostatní tam naopak přicestovali. Pokusí se totiž ve středu večer v Amsterdamu vyhrát Evropskou ligu, když už nevyšla obhajoba triumfu v prestižnější Lize mistrů. Jejich klubovým spoluhráčem, který naopak zemi vodních kanálů zrovna opustil, je Tomáš Kalas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je Tomáš Kalas. | Zdroj: ČTK

Mladý obránce Chelsea o víkendu dokončil druhou sezonu hostování v Arnhemu, dnes odjel odpočívat domů na Moravu a svůj londýnský klub bude ve finále proti Benfice Lisabon povzbuzovat na dálku.

„Že se Chelsea dostane do finále, jsem nemohl vědět, i když se to dalo třeba s tou kvalitou týmu a zkušenostmi i předpokládat. Už jsem měl všechno naplánované, a kdybych to měl posouvat, tak by se všechno rozbouralo,“ vysvětloval Tomáš Kalas.

Finále bude sledovat v televizi. „Když se na to podívám v televizi, tak z toho budu mít možná ještě víc než na stadionu. Můžu vidět některé věci v opakovaných záznamech, což mě třeba víc zajímá než fanoušky, kteří se tam jdou podívat na hráče a užít si atmosféru.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalista Kalas má před sebou dlouhé volno, pokud nebude v reprezentaci

Tomáš Kalas takhle hovořil těsně před tím, než si sbalil lehké zavazadlo, otočil klíčem ve dveřích svého bytu na klidném okraji Arnhemu a odjel domů na rekordně dlouhou dovolenou.

Jak naznačuje, on sám atmosféru velkého zápasu zažít nepotřebuje a osobnosti Chelsea vídá naživo z mnohem větší blízkosti, než jakou by mu zaručila tribuna Amsterdam Areny. Před finále Evropské ligy s nimi ale v kontaktu není, což platí i o krajanovi Petru Čechovi.

„On je natolik důstojný, že kdybych se mu ozval, tak by byl přátelský a snažil by se mě vyslyšet. Takhle to bylo, i když mi John Terry dával číslo, kdybych něco potřeboval. Ale nevím, sám bych si připadal divně, kdybych mu měl volat - Ahoj Johne! Jak se máš? - jako kdybychom byli kamarádi deset let,“ popisoval Kalas.

A navíc dodal: „Když mu Lampard zavolá - Zdar! Co děláš? Jdeme dneska do města? – tak to je úplně normální. Ale já kdybych mu zavolal, tak by to bylo trošku divné. Takže takhle je to i s Petrem.“

S ním se Tomáš Kalas setká možná začátkem června, pokud od této středy dvacetiletý obránce dostane pozvánku na reprezentační utkání s Itálií, ale určitě 1. července, kdy začíná tréninkový kemp Chelsea. Mezitím si užije pro fotbalistu málo vídaných sedm týdnů dovolené.

„Až se dozvím, jestli v reprezentaci jsem nebo nejsem, tak podle toho bych zase musel něco začít dělat. Teď to můžu brát jako pár dní volna po sezoně. Pokud bych v reprezentaci nebyl, tak bych se sebou začal něco dělat nějakých čtrnáct dní před tím, než bych měl někam jet. Protože přijet tam a začít trénovat z ničeho, je hodně těžké,“ přibližuje mladý český fotbalista.

Na úvod volna bude Tomáš Kalas v den svých dvacátých narozenin na dálku fandit Chelsea ve finále Evropské ligy proti Benfice Lisabon a doufat, že se třeba od léta usadí v kádru týmu z Londýna. Jestli to považuje za reálné a proč by mu v tom mohl pomoci očekávaný návrat Josého Mourinha, o tom vám Kalas poví v sobotním Sportžurnálu.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme