USA 0:1 Česko

Fotbalista Kisel by se jednou rád živil právním poradenstvím

Austrálie je zemí, kterou za svůj přechodný domov považuje v těchto dnech většina nejlepších českých tenistů. Ale najdeme i jiné sportovce, kteří tuto část světa v tomto ročním období vyhledávají. Jeden z nich hrál ve třech pražských klubech, Bohemians, Spartě i Slavii, a u protinožců čerpá sílu pro své možné budoucí povolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Sydney | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Karol Kisel ještě možná vstřelí pár nádherných branek, možná ještě někdy získá mistrovský titul a třeba si zahraje i v reprezentaci. Za svůj největší výkon to ale považovat nebude. Mnohem pyšnější je totiž na bitvu, kterou rozehrál snad před deseti lety na právnické fakultě v Košicích.

„V Košicích jsem začal a dokončil jsem to v Plzni, naštěstí až po tom skandálu. Jsem šťastný, že se mi to povedlo, dělal jsem tu školu tak dlouho, že nikdo nemůže říct, že jsem rychlostudent. Vážím si toho, že jsem to dokončil, je za tím strašně moc práce. Je to jedna z věcí, na které jsem v životě nejvíc pyšný,“ říká fotbalový právník Karol Kisel.

Jinak také fotbalista australského FC Sydney, na které v posledních týdnech vzhledem k předváděné hře zase tolik pyšný není. Takže kolikrát obdivně sleduje výkon soupeře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karolu Kiselovi se v Sydney sice líbí, trvale tam ale žít nechce, za svůj domov považuje Prahu

„Oni nedají nahrávku nad kolena, tam by se mi líbilo víc hrát.“

FC Sydney prohrálo tři poslední zápasy v řadě a místo o druhou příčku rázem hraje ve středu tabulky australské ligy. Ale sportovní zážitky Karolu Kiselovi zase kompenzují ty životní. Hraje v zemi, kde je teď zrovna léto, navíc bydlí ve zřejmě nejkrásnější části města.

„Bydlím v Manly, což je podle mě jedna z top adres světa, takže si nemůžu stěžovat. Životní styl je nádherný, pak je to trochu jednodušší, když se to fotbalově nevyvíjí tak, jak bych chtěl.“

Přesto, v Austrálii se natrvalo usadit nechce. Tamní zimu by za české léto nevyměnil a také na životní tempo na opačné polokouli by si prý těžko zvykal.

„Už minulý rok jsem byl zvyklý, že jsem hodně hrál a hodně studoval, pořád jsem byl v zápřahu. Tady je to na mě někdy až moc volné, potřeboval bych asi ještě nějakou práci. Energii jsem už načerpal, jsem připravený na další část svého života, kdyby to přišlo.“

Právní poradenství fotbalistům

V ideálním případě by chtěl Karol Kisel prožít další část svého života ve spojení s fotbalem i tím, co nedávno vystudoval. Koneckonců i na příkladech z poslední doby, jako jsou kauzy Sion či přestup reprezentačního záložníka Václava Pilaře, může člověk snadno získat pocit, že budou právníci zasvěcení do sportovního zákulisí stále žádanějšími osobami.

„Docela jsem se tím v poslední práci zaobíral. Některým kauzám, které se objevují, jsem hodně rozuměl, třeba té Pilařově. Docela mě to i bavilo, a vlastně se to celé vyřešilo až ve chvíli, kdy do toho vstoupil právník. Můj názor byl od začátku stejný jako jeho, tak se mi aspoň potvrdilo, že jsem se něco naučil dobře,“ pochvaluje si Kisel.

„Kolik kluků někdy nevědělo a potřebovalo poradit, prostor tam na takové právní služby určitě je.“

I to by mohl Karol Kisel fotbalistům nabídnout, navíc by byl zřejmě i dobře dostupný, protože za svůj domov nepovažuje Sydney, kde se mu momentálně s rodinou tak dobře žije.

„Doma jsme v Praze, vždycky, když se řekne domov, myslím tím Prahu. Nemám z Čech vůbec negativní pocit, naopak, žiju tam rád, vidím tam spoustu možností a kvality a dobrých lidí. Jen je potřeba dát tomu prostor a šanci a bude to každým rokem lepší. Kdyby u nás nebyla korupce, která nás žere, byli bychom druhé Švýcarsko,“ myslí si Karol Kisel.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme