Fotbalista Michal Kadlec poznává Turecko a zvyká si na netradiční dopravu

Rozhodující bitvy o postup na mistrovství světa českou fotbalovou reprezentaci teprve čekají. Trenér Michal Bílek má ale v přípravném utkání s Maďarskem možnost vyzkoušet různé varianty sestavy už teď. S novými zážitky přijel na dnešní sraz obránce Michal Kadlec, který před sezónou přestoupil z Leverkusenu do tureckého Fenerbahce Istanbul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentant Michal Kadlec | Zdroj: ČTK

"Je to vlastně poprvé, kdy nerozumím řeči. Když jsem byl v Německu, tak jsem byl skoro jako doma. Jsou to sice maličkosti, ale na vše potřebuji překladatele," popisuje Michal Kadlec asi největší problém, který po přesunu do Turecka má.

V kádru Fenerbahce ale není rozhodně jediný cizinec, a tak týmové porady připomínají spíš mezinárodní konferenci s několika tlumočníky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Kadlec se v Turecku seznamuje s odlišným fotbalovým prostředím

Český fotbalista si ale musí zvykat i na jiné věci.

"Hlavní změna byla v tom, že tréninky bývají třeba v sedm večer. Já byl přitom zvyklý trénovat ráno. Je to samozřejmě o počasí a o klimatu. Ale uvidíme, do teď byla jen příprava, tak to možná bude i jiné," říká Michal Kadlec.

Opora reprezentačního mužstva už zažila s Fenerbahce postup do závěrečné části kvalifikace Ligy mistrů nebo neúspěšný souboj o turecký Superpohár. Osmadvacetiletý hráč tak mohl poznat i fanatické fanoušky, kteří svoje hráče buď milují, nebo nenávidí.

Navíc pokud jde v Turecku fotbalista některého z tamních velkých klubů po ulici, musí počítat s neustálými prosbami o fotografii.

"Ono to začalo lékařskou prohlídkou. Doktor mě prohlédl a vzápětí se mnou chtěl fotit," dokazuje Michal Kadlec na netradičním zážitku fanouškovský zájem o hráče. A novou věcí je pro českého fotbalistu i turecká doprava.

"Člověk se musí přizpůsobit. Nerozhoduje se tam, jestli je to pravý či levý pruh. Kdo je rychlejší, ten jezdí. Troubí se, bliká se, předjedou vás přes odstavný pruh, prostě masakr. Ale zdá se mi, že Turci o sobě ví, jsou na sebe zvyklí."

Mirko Vasič, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme