Fotbalista Poborský se vydá s Toulavým autobusem pražské Zoo do Kamerunu

Pražská Zoo posílá do Afriky autobus, který má děti přilákat k ochraně přírody. Projekt začne fungovat ve středoafrickém Kamerunu od ledna, jmenuje se Toulavý autobus, a jeho patronem je někdejší fotbalový reprezentant, který se po hřišti rozhodně netoulal Karel Poborský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Poborský rozšířil řady VIP týmu na MFF Karlovy Vary | Zdroj: ČTK

„Celý projekt navazuje na naše aktivity z posledních let, kdy jsme se snažili ukázat africkým dětem krásku goril význam ochrany přírody. Toulavý autobus bude vozit děti z pralesních oblastí Kamerunu, které znají gorily de-facto pouze jako maso na talíři, do míst, kde je budou moci vidět zblízka,“ říká ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek.

Projekt je financován z takzvané 'koruny ze vstupného', což jsou prostředky, které uvolňuje hlavní město Praha ve prospěch ochranářských projektů. „Pak máme peníze také ze sbírkového konta Pomáháme jim přežít, kam lidé posílají dary,“ popisuje Bobek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Poborský a ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek v rozhovoru s Zuzano Burešovou

A proč je patronem právě Karel Poborský, který v Africe nikdy nehrál? „Ve střední Africe je fotbal bezkonkurenčně sportem číslo jedna. A já jsem se mnohokrát setkal s tím, když jsem řekl, že jsem z České republiky, tak i v těch nejzapadlejších koutech jsem slyšel jména našich fotbalistů a nejčastěji číslo8 aKarla Pohorského,“ usmívá se Miroslav Bobek.

„Musím říct, že když byl první kontakt z pražské Zoo, tak jsem si myslel, že nějaký kamarád si dělá legraci, protože mi přišlo zvláštní, že dětem z Kamerunu budeme ukazovat zvířata. Pak jsem si dal s panem ředitelem kafe a musím říct, že se na to hodně těším,“ dodává Karel Poborský.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme