Fotbalista Rabušic chce v reprezentaci napravit nepovedenou ligovou sezónu

Česká fotbalová reprezentace do 21 let se chystá na vrchol sezóny v podobě mistrovství Evropy v Dánsku. Do něj kvůli zranění nezasáhne několik původně nominovaných hráčů, a tak šanci dostanou jiní. Například i hráči z druhé nejvyšší domácí soutěže. Mezi ně se čerstvě zařadil i brněnský útočník Michael Rabušic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér reprezentace do 21 let Jabub Dovalil | Foto: www fotbal.cz

"Rambo", jak se Rabušicovi přezdívá, se do nominace dostal z pozice náhradníka po zranění ostravského Zdeňka Šmejkala. S týmem odjel na závěrečné soustředění do jabloneckých Břízek, kde se bude snažit mimo jiné zapomenout na nepovedenou sezónu Zbrojovky.

"Bylo to vyústění toho, co se tam dělo. Bohužel, ale třeba bude pro Brno dobře, že sestoupilo a začne se tam něco dít," vidí Rabušic na sestupu Brna po 19 letech také malou naději.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalista Michael Rabušic chce v reprezentaci napravit nepovedenou ligovou sezónu

Tu on sám už od reprezentačního trenéra Jakuba Dovalila, navzdory nepovedené sezóně Zbrojovky, dostal a hodlá jí maximálně využít.

"V Brně se to nepovedlo, tak se teď těším na jednadvacítku. Je tady super parta a chci si to tady užít," pochvaluje si Michael Rabušic, který by měl po zranění Šmejkala, Jana Vošahlíka a možné absenci Václava Kadlece poskočit z původní pozice náhradníka do role hráče, na jehož ofenzivní schopnosti se bude i v Dánsku hodně spoléhat.

Rabušic myslí na ME vysoko

A stejně jako není bez šancí Rabušic, není bez naděje na medaili a postup na olympijské hry do Londýna celý český výběr.

"Nejdříve musíme postoupit ze skupiny, ale myslím, že máme dobrý tým, což jsme potvrdili už v kvalifikaci. Myslím, že máme na hodně," říká odhodlaně Rabušic, který si zatím v jedenadvacítce drží vynikající statistiku čtyř gólů z osmi zápasů. Teď se potřebuje na nejdůležitější část roku pořádně připravit.

"Každý den budeme mít dva tréninky, bude důležité, abychom se sehráli. Teď budeme s klukama spolu, jde o to, abychom se sžili a jeli do Dánska v plní síle," plánuje si Michael Rabušic cíle i vzhledem v probíhajícímu soustředění reprezentace v Jablonci.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme