Fotbalista Theo Gebre Sellasie si zvyká na nové podmínky v Brémách

Česká fotbalová reprezentace začíná novou sezónu. Ve středu nastoupí k přípravnému utkání na Ukrajině, kterou v minulém roce také v přátelském duelu porazila 4:0. Na pražský sraz dorazil i Theo Gebre Sellasie, v posledních době jeden z nejlepších hráčů národního týmu. Krajní obránce ale poprvé přijel jako hráč bundesligového Werderu Brémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Theodor Gebre Selassie 18. června na tréninku fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale ve Vratislavi. | Zdroj: ČTK

Gerbe Sellasie patřil v minulém ročníku k tahounům mistrovského Liberce, navíc se vypracoval i v oporu reprezentace. Po sezóně dostal několik nabídek k přestupu do zahraničí. A z těch si vybral tu od Werderu Brémy.

Začátek působení v novém klubu, ale nebyl zrovna jednoduchý. „Prvních čtrnáct dní bylo docela na ‚mašli,‘ postupem času jsem si tam zvykal více a více teď už jsem odjížděl docela v pohodě," říká ofenzivní krajní obránce, který měl problém hlavně s jazykovou bariérou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Theo Gebre Sellasie si první dny v Německu zvykal velmi těžko

"No samozřejmě německy zase tak neumím, protože jsem se německy neučil. Nevěděl jsem jaký mají řád, jak to tam chodí a jak budou vypadat tréninky. Většinou jsem všechno udělal na poprvé špatně, tak to také není příjemné," vzpomíná Gebre Sellasie.

Český reprezentační obránce se proto snaží na němčině pracovat a má individuální hodiny s učitelem. Podle vlastních slov už dokáže pochopit základní myšlenku jednotlivých vět. Zatím se ale dorozumívá hlavně anglicky. A v klubu se mu snaží všichni pomoci.

"Pomáhají mi fyzioterapeuti a asistenti trenéra. Když něčemu nerozumím, tak se zeptám. Kluci jsou také v pohodě. Samozřejmě jsem tam chvíli a některými se bavím víc a s některými se zatím jenom pozdravím," konstatuje český reprezentant.

Ten měl už pohovory i s trenérem Werderu Thomasem Schaafem. Jestli se ale objeví v základní sestavě pro bundesligová utkání to zatím neví. se snaží vysvětlovat. „Myslím si, že to bude dobré, ale konkrétně neříkal, co se mnou zamýšlí. Říkal, že to není špatné, že je to dobré.“

Galásek věří, že se Gebre Sellasie v Brémách prosadí

O tom, že Theo bude za Werder pravidelně hrát od začátku jeho působení, je přesvědčený nový reprezentační asistent Tomáš Galásek.

„Já myslím, že Theo nemá žádný problém. Díval jsem se na stránky Werneru Brémy a určitě s ním počítají do základní sestavy,“ říká bývalý kapitán národního týmu a současný pozorovatel kouče Bílka pro Německo.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme