Fotbalista Tomáš Fabián čekal na ligový návrat 2 roky

Dlouhé dva roky se bez nejvyšší soutěže musel obejít mladoboleslavský fotbalista Tomáš Fabián. Ne kvůli výkonnosti. Dvaadvacetiletého mladíka vyřadily zdravotní problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplický záložník Pavel Verbíř (vpravo) a záložník Mladé Boleslavi a střelec vítězné branky Tomáš Fabián sledují, kam letí míč. | Zdroj: ČTK

„Od mala mám problémy s kyčlemi, a protože jsem ortodoxní levák, tak ta levá kyčel byla natolik opotřebovaná a tou vadou tak postižená, že jsem musel na operaci,“ poodhalil příčiny dlouhodobé absence Tomáš Fabián.

Operační zákroky byly nevyhnutelné. „Byla to jedna hlavní operace, kde mi dali 2 šrouby a po sedmi, osmi měsících jsem musel na vyndání těch šroubů.“ Lékaři návrat na fotbalový trávník neviděli v reálných obrysech. Hrozila skutečnost, že muž, který může v sestavě prvoligové Mladé Boleslavi nastupovat na levé straně obrany nebo zálohy, už atmosféru nejvyšší soutěže na vlastní kůži znovu neokusí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Fabiánem mluvil Pavel Petr

Nakonec i samotná pauza se jevila jako nekonečná. „Určitě to bylo dlouhé, v hlavě se mi honily různé myšlenky, doktoři mi předpovídali i to, že už bych nemusel hrát fotbal, takže to bylo 50 na 50. Po roce a půl jsem se vrátil zpátky, šel jsem na hostování do Varnsdorfu a teď jsem zpátky a doufám, že to všechno půjde.“

Zkrátka s myšlenkou spojenou s koncem fotbalové kariéry se nechtěl smířit. Víra v uzdravení Tomáši Fabiánovi pomáhala. Ještě před operací nasbíral jedenatřicet ligových startů, radoval se ze tří vstřelených branek a z účasti na světovém šampionátu dvacetiletých. Egyptskou misi Češi tehdy zakončili v osmifinále turnaje.

Rád by pomohl Boleslavi k pohárové Evropě

A současnost? Po půlroční druholigové anabázi se zabydluje v základní sestavě středočeského celku. Úvodní podzimní duel proti Příbrami odehrál celý. Po remíze 1:1 už se těší na další zápas s ostravským Baníkem.

„Jsem stoprocentně připravený, věřím, že jsem udělal dost kroků k tomu, abych se dostal do takové formy, v jaké jsem byl před zraněním a doufám, že to půjde ještě lépe než předtím.“

Jednoduše řečeno - dvaadvacetiletý fotbalista by rád pomohl týmu k nejvyšším příčkám ligové tabulky. „Určitě bych chtěl Boleslavi pomoci k pohárovým příčkám, ale záleží to na celém týmu a doufám, že se popereme o ty nejvyšší mety,“ říká Tomáš Fabián.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme