Fotbalisté Arsenalu a Bayernu si zahrají čtvrfinále Ligy mistrů

Arsenal a Bayern Mnichov si jako první mužstva zajistila účast ve čtvrtfinále nejprestižnější klubové soutěže Evropy. Londýnský klub deklasoval na svém hřišti Porto 5:0. Bayern pak prohrál na hřišti Fiorentiny 2:3, výhra 2:1 z prvního duelu mu však zajistila postup do další fáze.

Tomáš Rosický a Silvestre Valera

Tomáš Rosický a Silvestre Valera | Zdroj: ČTK

Arsenal začal hned od úvodních okamžiků naplňovat roli favorita na postup. A v desáté minutě se svěřenci Arséna Wengera radovali z první branky, na Nasriho kolmici si naběhl Aršavin, jehož odraženou střelu poslal do prázdné brány Bendtner.

25. minuta přinesla podobnou akci, ruský útočník opět asistoval vysokému Dánovi, který se znovu nemýlil. V 57. minutě pak opustil hřiště český záložník Tomáš Rosický, Arsenalu to však na síle vůbec neubralo.

V 63. minutě se fantastickou individuální akci prosadil francouzský reprezentant Nasri a o dvě minuty později slavil po rychlém brejku Eboué. Trápení Porta pak v samém závěru dokončil z pokutového kopu svojí třetí brankou Bendtner.

Bayern zachránil Robben

Domácí Fiorentina otevřela skóre duelu s Bayernem Mnichov ve 28. minutě, kdy se pohotovu dorážkou prezentoval Vargas. Po příchodu ze šaten zvyšoval už na dvou brankový rozdíl Jovetič a zdálo se, že italské mužstvo míří za postupem.

Německý tým se brzy vrátil do hry po pěkné střele Van Bommela z hranice šestnácti metrů. Fiorentina však dokázala zareagovat opět Jovetičem. Ani jeho branka ale italskému týmu do čtvrtfinále soutěže nepomohla, z následného protiútoku totiž trefil Bayernu postup krásnou ranou do šibenice Nizozemec Robben.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Fiorentina - Bayern Mnichov 3:2 (1:0)
Branky:
54. a 64. Jovetič, 28. Vargas - 60. Van Bommel, 65. Robben. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (Bel.). Diváci: 42.000. První zápas 1:2, postoupil Bayern Mnichov.

Arsenal - FC Porto 5:0 (2:0)
Branky:
10., 25. a 90.+1 z pen. Bendtner, 63. Nasri, 66. Eboué. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Ibaňéz, Jimenéz (Šp.). Diváci: 60.000. První zápas 1:2, postoupil Arsenal.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít