Fotbalisté Arsenalu, Atlética a Leverkusenu v LM postupují

Dalšími už jistými účastníky vyřazovací fáze jarní části Ligy mistrů se stali fotbalisté Arsenalu, madridského Atlética a Leverkusenu. Londýnský celek porazil již kvalifikovaný Dortmund 2:0. Tomáš Rosický proseděl utkání na lavičce a tak se ve středečním programu objevili na trávníku jen Vaclík se Suchým při prohře Basileje s Realem Madrid 0:1.

Tomáš Vaclík chytá míč před dotírajícími protihtáči z Realu Madrid v Lize mistrů | Zdroj: Reuters

Fotbalisté Zenitu Petrohrad porazili Benficu 1:0 a zvýšili své šance na postup ze skupiny už v podvečerním utkání. Tímto výsledkem si jarní vyřazovací část s předstihem zajistil Leverkusen, který pak prohrál 0:1 s Monakem.

Arsenal skóroval už ve 2. minutě utkání, když se trefil zblízka mezi nohy gólmana Weidenfelera Yaya Sanogo. Opakovaný záběr pak odhalil, že přihrávka Cazorly na francouzského útočníka mířila do ofsajdu. Pojistku přidal po změně stran Alexis Sánchez.

Atlético Madrid poslal do vedení Raúl García v 9. minutě. Po něm už skóroval pouze Mario Mandžukič a hned třikrát mezi 38. a 65. minutou.

Hned dva góly v první desetiminutovce viděli diváci na zápase Ludogorce s Liverpoolem. Domácí poslal do vedení ve 3. minutě Dani Abalo, ale za pět minut už bylo zase vyrovnáno, když se trefil hostující Lambert. Obrat dokonal před poločasem Henderson. Jenže dvě minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů svou trefou Terziev.

Brankáře Basileje Tomáše Vaclíka překonal pouze portugalský střelec Ronaldo. Vypracoval mu ho Benzema, který dostal krásný pas za obranu, probojoval se až k brankové čáře a na úrovni malého vápna vracel pod sebe na nabíhajícího Cristiana Ronalda.

Celé utkání odehrál i stoper Marek Suchý, který byl na hřišti i v 89. minutě, když na trávník basilejského stadionu proniklo hned několik příznivců z tribun a někteří z nich si vše natáčeli na kameru.

Juventus zdolal Malmö na jeho hřišti 0:2. První branku vstřelil Fernando Llorente, který svým gólem korunoval tlak hostů na začátku druhého poločasu. V 88. minutě stanoval konečné skóre Tévez.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:
Atlético Madrid - Olympiakos Pireus 4:0
Branky: 9. R. García, 38.+62.+65. Mandžukič. Rozhodčí: Stark - Pickel, Schiffner (všichni Něm.)
Malmö FF - Juventus Turín 0:2
Branka: 49. Llorente, 88. Tévez. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Trigo (všichni Portug.) ČK: 89. Johansson (Malmö)

Skupina B:
Ludogorec Razgrad - Liverpool FC 2:2
Branky: 3. Abalo, 88. Terziev - 8. Lambert, 37. Henderson. Rozhodčí: Mateu - Cebrián, Díaz (všichni Šp.)
FC Basilej 1893 - Real Madrid 0:1
Branka: 35. Ronaldo. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.)

Skupina C:
Bayer Leverkusen - AS Monako 0:1
Branka: 72. Ocampos Rozhodčí: Tagliavento - Manganelli, Tonolini (všichni It.)
Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:0 (0:0)
Branka: 79. Danny. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ČK: 90.+2 Luisao (Benfica)

Skupina D:
Anderlecht Brusel - Galatasaray Istanbul 2:0
Branky: 45.+2 Mbemba, . Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.) ČK: 88. Inan (Galatasaray)
Arsenal FC - Borussia Dortmund 2:0
Branky: 2. Sanogo, 57. Alexis Sánchez. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít