Fotbalisté AS Řím si zavírají dveře do evropských pohárů

Fotbalisté AS Řím v dalším kole italské ligy jen remizovali s Catanií 2:2 a pomalu se jim zavírají dveře do příštího ročníku evropských pohárů. V aktuální tabulce ztrácí na páté místo tři body a čeká ho už jen jediné utkání.

AS Roma's Francesco Totti  (C) challenges Napoli's Gokhan Inler during their Italian Serie A soccer match at the Olympic stadium in Rome April 28, 2012

AS Roma's Francesco Totti (C) challenges Napoli's Gokhan Inler during their Italian Serie A soccer match at the Olympic stadium in Rome April 28, 2012 | Zdroj: Reuters

AS Řím šel v utkání s Catanií do vedení sedm minut po poločase, kdy se zakroucenou technickou ranou prosadil Francesco Totti. Jenomže už o šest minut později bylo vyrovnání, z pokutového kopu srovnal Lodi.

V 67. minutě zápasu šla Catania dokonce do vedení po přímém kopu, kdy se prosadil volný Giuseppe Barches, nakonec se ale oba týmy rozešli smírně, postaral se o to v 77. minutě Totti.

Oddechnout si mohou fotbalisté Fiorentiny, kteří si po výhře 1:0 nad Lecce zajistili prvoligovou příslušnost i pro další ročník Serie A a udělali radost novému kouči Vincenzu Guerinimu, který na lavičce nahradil Delia Rossiho. Toho vedení klubu ve čtvrtek odvolalo poté, co vyšlo najevo, že napadl jednoho z fotbalistů Adema Ljajiče.

Lecce naopak stále hrozí sestup, pokud se chce v nejvyšší soutěži udržet i pro příští sezonu, musí v posledním kole porazit Chievo a Janov musí prohrát oba zbývající duely.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Lecce - Fiorentina 0:1 (35. Cerci), AS Řím - Catania 2:2 (52. a77. Totti - 58. Lodi z pen., 67. Marchese).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít