Fotbalisté AS Řím ztratili městské derby s Laziem a prohráli 2:3

Fotbalisté As Řím, které vede český trenér Zdeněk Zeman, neudrželi v městském derby s Laziem vedení a prohráli 2:3, když navíc ve druhém poločase dohrávali v deseti, když byl vyloučen De Rossi. Útočník Lazia Libor Kozák do utkání nezasáhl.

AS Řím potřetí v lize na Lazio nestačil a prohrál s městským rivalem 2:3

AS Řím potřetí v lize na Lazio nestačil a prohrál s městským rivalem 2:3 | Zdroj: Reuters

Římané přitom začali utkání velice dobře, už v 9. minutě šli do vedení po přesné trefě Lamela, jenomže ještě do poločasu se domácím podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnal v 35. minutě Candreva a v závěru první půle přidal druhou branku do sítě AS Klose.

V nastaveném čase navíc hostující tým přišel o vyloučeného De Rossiho, který udeřil pěstí do obličeje Mauriho, který jej předtím velmi agresivně tahal za dres.

Obrat dokonal v samotném úvodu druhého poločasu právě Mauri, který zvyšoval už na 3:1 pro domácí, paradoxně ale utkání ani on nedohrál, protože po druhé žluté kartě byl pět minut před koncem také vyloučen.

AS se ještě zmohl na snížení, v 86. minutě upravil na 2:3 střídající Pjanič, ale Lazio už si těsný náskok nenechalo vzít a bralo všechny body za výhru.

Bergamo přerušilo sérii sedmi ligových vítězství Interu Milán, když vyhrálo 3:2. Druhý celek tabulky tak po prohře ztrácí na vedoucí Juventus čtyři body. Nedařilo se ani fotbalistům AC Milán, kteří doma podlehli Fiorentině 1:3. Neapol zvládla utkání na trávníku FC Janov a vyhrála 4:2.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Palermo - Sampdoria Janov 2:0 (52. a 71. Dybala), AC Milán - Fiorentina 1:3 (60. Pazzini - 10. Aquilani, 38. Valero, 88. El Hamdaoui), Chievo - Udine 2:2 (38. Andreolli, 88. Paloschi z pen. - 42. a 90.+1 Angella), FC Janov - Neapol 2:4 (23. Immobile, 56. Bertolacci - 54. Mesto, 79. Cavani, 90. Hamšík, 90.+4 Insigne), FC Turín - Boloňa 1:0 (66. D'Ambrosio), Lazio Řím - AS Řím 3:2 (35. Candreva, 43. Klose, 46. Mauri - 9. Lamela, 86. Pjanič), Parma - Siena 0:0, Bergamo - Inter Milán 3:2 (60. a 67. z pen. Denis, 9. Bonaventura - 56. Guarín, 84. Palacio).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít