Fotbalisté Baníku zdolali Brno a přerušili sérii proher

Fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávce 6. kola první ligy porazili 2:1 Brno díky dvěma zásahům Jakuba Rolince a přerušili sérii tří proher v poměru 0:4. Zbrojovka naopak na Bazalech mizérii nezlomila a nebodovala počtvrté za sebou.

Kapitán Baníku Martin Lukeš (vlevo) odkopává míč před Pernicou z Brna

Kapitán Baníku Martin Lukeš (vlevo) odkopává míč před Pernicou z Brna | Zdroj: ČTK

Do první větší příležitosti se dostali v deváté minutě hosté, když rychlou akci Markoviče zakončil kapitán Zavadil střelou těsně vedle levé tyče.
Ve 22. minutě se trochu se štěstím prosadil Baník. Buchta odkopem nastřelil spoluhráče Traorého, od kterého se míč dostal k zakončujícímu Rolincovi.

Ostrava přerušila po 322 minutách střeleckou nemohoucnost v soutěži a brzo mohla přidat i druhý zásah. Lukešův pohotový volej ale branku minul. Na druhé straně po individuálním průniku nemířil přesně ani Zavadil.

Velkou možnost krátce po změně stran zahodil Kukec, jenž po odraženém míči nedokázal trefit odkrytou branku. V 65. minutě už Baník náskok zdvojnásobil. Lukeš po dalším špatném odkopu Brna našel v pokutovém území Rolince, který se po otočce prosadil střelou do horního růžku.

V 83. minutě Brno duel zdramatizovalo. V šestnáctce dostal přihrávku nepokrytý Buchta, technickou ranou obstřelil Bártu a skóroval poprvé v lize. Ostravského brankáře v poslední minutě při trestném kopu Zavadila zachránilo břevno.