Fotbalisté Barcelony jsou novými klubovými mistry světa

Fotbalisté Barcelony se stali novými klubovými mistry světa. Ve finále turnaje pro šampiony jednotlivých kontinentů dnes jednoznačně porazili brazilský Santos 4:0. Dva góly zaznamenal v dresu vítězů hvězdný Argentinec Lionel Messi.

Světová fotbalová hvězda Lionel Messi z Argentiny hraje v dresu FC Barcelona

Světová fotbalová hvězda Lionel Messi z Argentiny hraje v dresu FC Barcelona | Foto: FC Barcelona

Barcelona je prvním týmem, který dokázal šampionát vyhrát podruhé. První triumf slavil španělský celek před dvěma lety. V dnešním finále si přitom počínal suverénně.

Do vedení se Španělé dostali v 17. Minutě, kdy si Xavi zpracoval míč a poslal jen na rozběhnutého Messiho, jehož lob nedokázal už nikdo zastavit.

O sedm minut později už vedla Barcelona o dvě branky, po přihrávce Alvése se prosadil jeden z kandidátů na zisk Zlatého míče Xavi.

Do přestávky se španělští mistři prosadili ještě jednou, když obrana Santosu věnovala příliš pozornosti Messimu se Xavim a volný Fábregas mohl míč dorazit do odkryté brány.

Osm minut před koncem utkání pak upravil na konečných 4:0 pro Barcelonu Messi, který zakončoval do prázdné brány.

Utkání o třetí místo mezi Al Sáddem a Kašixou museloy rozhodnout až penalty, ve kterých byl úspěšnější katarský celek.