Fotbalisté Barcelony jsou ve finále MS klubů, ale na půl roku ztratili Villu

Fotbalisté Barcelony postoupili do finále mistrovství světa klubů v japonské Jokohamě. Katalánský klub porazil katarský Al-Sádd 4:0 a v nedělním finále se utká s brazilským Santosem. Radost z výsledku ale kalí zranění útočníka Davida Villy, který si ve 36. minutě zlomil levou nohu. Doba jeho léčení se odhaduje na půl roku, útočník španělské reprezentace by tak mohl přijít o start na mistrovství Evropy.

Útočník Barcelony David Villa (uprostřed) si v semifinále MS klubů v Japonsku zlomil nohu | Zdroj: Reuters

David Villa se zranil ve 36. minutě. Po dlouhém nákopu Iniesty si chtěl mezi dvěma obránci soupeře zpracovat míč, to se mu ale nepodařilo a špatně došlápl na levou nohu. Útočník Barcelony odjel hned do nemocnice, kde se ukázalo, že si zlomil holenní kost. Třicetiletý Villa tak svému týmu nepomůže v boji o obhajobu triumfu v Lize mistrů a ani ve španělské lize, navíc může přijít i o evropský šampionát, který začne v červnu v Polsku a na Ukrajině.

Villa odstoupil za stavu 1:0 pro Barcelonu, ve 25. minutě skóroval Adriano. Stejný hráč zvýšil dvě minuty před koncem prvního poločasu po přihrávce Messiho na 2:0. V 64. minutě přidal po průniku obranou katarského týmu třetí gól Keita a na 4:0 zvýšil devět minut před koncem zápasu střídající obráne Maxwell.

Barcelona si zahraje finále v Jokohamě v neděli od 11 hodin a 30 minut středoevropského času. Jejím soupeřem bude brazilský FC Santos v čele s mladou hvězdou Neymarem. Katalánci mají šanci vyhrát klubový světový šampionát podruhé. Poprvé se jim to podařilo v roce 2009 v Abú Zabí, kde porazili argentinský tým Estudiantes 2:1 po prodloužení. Santos je ve finále poprvé.

FC Barcelona - Al-Sádd (Kat.) 4:0 (2:0)

Branky: 25. a 43. Adriano, 64. Keita, 81. Maxwell