Fotbalisté Barcelony porazili Real i ve Španělském poháru

Fotbalisté Barcelony opět porazili svého největšího rivala - Real Madrid. Pro prosincové výhře ve španělské lize zvítězili i v prvním duelu čtvrtfinále Španělského poháru. Na domácím hřišti Realu vyhráli 2:1, přestože stejně jako v prosinci prohrávali 0:1. Odveta se hraje za týden na Nou Campu.

Fotbalisté Barcelony slaví výhru nad Realem Madrid v prvním zápase čtvrtfinále domácího poháru | Zdroj: Reuters

Real tak potvrdil velmi negativní bilanci s Barcelonou. Z posledních dvanácti duelů zvítězil jen jednou - loni ve finále domácího poháru. Na svém stadionu Santiaga Bernabéua nevyhrál šest posledních zápasů proti největšímu soupeři.

Oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách. Úvodní minuty příliš vzruchu nenabídly, hrálo se hodně opatrně. Až do jedenácté minuty. Cristiano Ronaldo si naběhl na pas Karima Benzemy a sprint přes půl hřiště zakončil střelou z úhlu, kterou překvapil brankáře Barcelony Josého Pinta. Ten dostal přednost před týmovou jedničkou Victorem Valdésem.

Po gólu přestala Barcelona hrát opatrně a Realu téměř nepůjčila míč. Pět minut po inkasovaném gólu mohli hosté vyrovnat, ale Sánchez hlavičkoval jen do břevna. Poté měli šance také Messi, který ale jinak v duelu nebyl příliš vidět, a Iniesta.

Vyrovnání se Barcelona dočkala ve 48. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Puyol. Hosté i nadále pokračovali v náporu a zcela ovládli statistiky držení míče i střel na branku. V 77. minutě byli za svou aktivitu odměněni vítězným gólem, který dal obránce Eric Abidal po přihrávce Messiho.