Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli 0:1 s Getafe

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize nečekaně klopýtli, když na hřišti Getafe prohráli 0:1. Dovolili tak největšímu rivalovi z Realu Madrid odskočit v čele tabulky už na šestibodový rozdíl, ‚Bílý balet‘ totiž porazil na domácím hřišti Atlético 4:1.

Lionel Messi (vpravo) se snaží přejít přes Francisca Javiera Casquera v utkání Barcelony s Getafe | Zdroj: Reuters

V městském derby to přitom bylo Atlético, komu se lépe podařil vstup do utkání. Po patnácti minutách hry se prosadil Adrián Lopéz. Jenomže vyrovnání přišlo už za sedm minut nato, když gólman Thibaut Courtois stáhl v pokutovém území na zem Karima Benzemu a vyfasoval červenou kartu.

Z následné penalty se nemýlil Cristiano Ronaldo, který nedal náhradnímu brankáři Sergiu Asenjaovi. Ve druhém poločase pak už Real na hřišti dominoval.

Už čtyři minuty po přestávce přišel obrat ve skóre, když se trefil Ángel di María. V pětašedesáté minutě odskočili domácí na rozhodující dvoubrankový rozdíl, o což se postaral Gonzalo Higuaín.

Tohoto hráče pak ještě deset minut před koncem fauloval ve vápně Diego Godín a stejně jako jeho spoluhráč, gólman Courtois, viděl červenou kartu. Nařízený trestný kop znovu proměnil Ronaldo, který se se šestnácti ligovými góly posunul před barcelonského Lionela Messiho.

Sérii neporazitelnosti Barcelony, která trvala od konce dubna, překvapivě utnulo Getafe, které obhájce titulu porazilo nejtěsnějším možným rozdílem díky brance Valery. Svěřenci trenéra Pepa Guradioly sice v závěru utkání dostali soupeře pod drtivý tlak, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Vallecano - Valencie 1:2 (84. Tamudo - 21. Jonas, 56. Tino Costa), Real Madrid - Atlético Madrid 4:1 (24. a 82. Ronaldo obě z pen, 49. Di María, 65. Higuaín - 15. Adrián), Getafe - FC Barcelona 1:0 (67. Valera).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít