Fotbalisté Barcelony si komplikují cestu za obhajobou

Fotbalisté Barcelony v 18. kole španělské ligy jen remizovali v městském derby na hřišti Espaňolu 1:1 a komplikují si cestu za obhajobou titulu. Na vedoucí Real Madrid, největšího rivala, ztrácí totiž už pět bodů.

Světová fotbalová hvězda Lionel Messi z Argentiny hraje v dresu FC Barcelona

Světová fotbalová hvězda Lionel Messi z Argentiny hraje v dresu FC Barcelona | Foto: FC Barcelona

Zápas se přitom pro Barcelonu vyvíjel dobře, na hráčích byla vidět chuť do hry a v 16. minutě poslal hosty do vedení hlavičkou Fábregas. Převaha Barcelony trvala i po zbytek prvního poločasu, pojistku ale svěřenci trenéra Josepa Guardioly nepřidali.

Ve druhé půli zápasu se Barceloně přestala dařit do té doby skvělá kombinace a o výsledek se musela strachovat. V závěru duelu ještě nasadila k drtivému tlaku, jenomže Piqué trefil jen spojnici břevna a tyče a pouze do brankové konstrukce se trefil i hvězdný Lionel Messi.

O vítězství přišla Barcelona čtyři minuty před koncem, kdy se trefil Vazquéz.

Nadále se nedaří Seville, která tentokrát podlehla na hřišti nováčka Vallecana 1:2 a utrpěla třetí porážku za sebou.

Atlético Madrid remizovalo už v sobotu v Málaze 0:0, stále tak čeká na první letošní vítězství na hřišti soupeře.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Málaga - Atlético Madrid 0:0, Vallecano - Sevilla 2:1 (45. Michu, 51. Tamudo - 62. Escudé), Getafe - Bilbao 0:0, Villarreal - Valencie 2:2 (14. Ruben, 18. Rodríguez - 41. Feghouli, 87. Aduriz), Betis Sevilla - Gijón 2:0 (23. Santa Cruz, 90.+1 Molina), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:1 (86. Vazquéz - 16. Fábregas).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít