Fotbalisté Bayernu, Benfiky a Interu si zajistili postup do osmifinále LM

Fotbalisté Bayernu Mnichov, Benfiky Lisabon a Interu Milán mají jistý postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Naopak cestu za postupem si zkomplikovaly oba kluby z Manchesteru.

Fotbalisté Benfiky uhráli na hřišti Manchesteru United remízu 2:2 a slaví postup do osmifinále | Zdroj: Reuters

Milánský Inter věděl o svém postupu do jarního osmifinále už ve chvíli, kdy nastupoval k duelu na hřišti tureckého Trabzonsporu. Pomohla jim k tomu prohra CSKA Moskva s francouzským Lille 0:2 v zápase, který začal vzhledem k časovému posunu v Moskvě téměř o tři hodiny dříve.

Inter nakonec v Turecku uhrál remízu 1:1, v sestavě Trabzonsporu nastoupil obránce Ondřej Čelůstka. V duelu v Moskvě, který řídil jako hlavní rozhodčí Pavel Královec, nastoupil za Lille David Rozehnal.

Benfice Lisabon zajistila postup remíza 2:2 na hřišti Manchesteru United v parádním zápase. Domácí brzy prohrávali po vlastním gólu, ale po hodině utkání skóre otočili. Radost z vedení trvala ale jen dvě minuty, kdy hosté vyrovnali. Manchester bude o účast v osmifinále hrát v posledním duelu v Basileji, která se udržela ve hře díky výhře 3:2 v Rumunsku nad domácím týmem Otelul Galati.

Třetím postupujícím je Bayern, který porazil Villarreal 3:1 díky dvěma gólům Ribéryho a jedné brance Robbena. Ve druhém duelu skupiny A vyhrála Neapol nad Manchesterem City 2:1 dvěma brankami Cavaniho. Neapol je v tabulce druhá s náskokem jednoho bodu právě před City.

Osm gólů viděli diváci v Madridu, kde Real deklasoval Dinamo Záhřeb 6:2. Po devíti minutách vedli domácí už 3:0, po padesáti minutách 5:0, ale rekordní výhru v soutěži 8:0 nakonec nepřekonal. V závěru polevil a dovolil hostům snížit na čtyřbrankový rozdíl.

Ve stejné skupině si mohl postup zajistit Ajax, ale na hřišti Lyonu jen remizoval 0:0. V závěrečném duelu hostí Real Madrid, ale ani případná prohra by ho o postup neměla připravit. Před Lyonem má totiž náskok tří bodů, vyrovnané vzájemné zápasy a výrazně lepší skóre.

Skupina A:

Bayern Mnichov - Villarreal 3:1 (2:0)

Branky: 3. a 69. Ribéry, 23. Gomez - 50. De Guzmán. Rozhodčí: Strömbergsson (Švéd.)

Neapol - Manchester City 2:1 (1:1)

Branky: 17. a 49. Cavani - 33. Balotelli. Rozhodčí: Skomina (Slovin.)

Skupina B:

CSKA Moskva - Lille 0:2 (0:0)

Branky: 49. V. Berezuckij vlastní, 64. Sow. Rozhodčí: Královec (ČR). Diváci: 19.100

Trabzonspor - Inter Milán 1:1 (1:1)

Branky: 23. Altintop - 18. Álvarez. Rozhodčí: Atkinson (Angl.)

Skupina C:

Otelul Galati - Basilej 2:3 (0:3)

Branky: 75. Giurgiu, 81. Antal - 10. F. Frei, 14. A. Frei, 37. Streller. Rozhodčí: Hagen (Nor.)

Manchester United - Benfica Lisabon 2:2 (1:1)

Branky: 30. Berbatov, 59. Fletcher - 3. vlastní Jones, 61. Aimar. Rozhodčí: Cüneyt (Tur.)

Skupina D:

Lyon - Ajax Amsterodam 0:0

Rozhodčí: Eriksson (Švéd.)

Real Madrid - Dinamo Záhřeb 6:2 (4:0)

Branky: 2. a 66. Benzema, 6. a 49. Callejón, 9. Higuaín, 20. Özil - 81. Bečiraj, 90. Tomečak. Rozhodčí: Kelly (Ir.)