Fotbalisté Besiktase a Olympiakosu vstoupili vítězně do vyřazovací části EL

Výhrami hostujících týmu začalo 1. kolo vyřazovací fáze fotbalové Evropské ligy. Besiktas Istanbul zvítězil i díky gólu Tomáše Sivoka na hřišti Bragy 2:0 a Olympiakos Pireus porazil v Moskvě Rubin Kazaň 1:0.

Tomáš Sivok (vpravo) z Besiktase dává v Braze hlavou gól na 1:0

Tomáš Sivok (vpravo) z Besiktase dává v Braze hlavou gól na 1:0 | Zdroj: ČTK

Šance Bragy uspět výrazně snížil už po půlhodině hry Hélder Barbosa. Ten totiž v rozmezí od 23. do 30. minuty dostal dvě žluté karty a musel ze hřiště. A Besiktas dokázal přesilovku využít hodně rychle.

Ve 37. minutě se totiž po rohu prosadil nekompromisní hlavičkou český reprezentant Tomáš Sivok. Necelou čtvrthodinu po přestávce pak navýšil skóre hostující Simao, který přehodil vybíhajícího gólmana Quima.

Turecký tým už si vítězství bezpečně pohlídal a do odvety v Istanbulu půjde se slibným náskokem 2:0.

Fotbalisté Kazaně museli kvůli počasí odehrát domácí utkání na moskevském stadionu Lužniky, který má umělý povrch. A moc štěstí ruskému týmu nepřinesl. Olympiakos Pireus totiž vyhrál 1:0, když se o gól postaral v 71. minutě Fuster.

Rubin měl chvíli nato ještě velkou příležitost srovnat stav, když rozhodčí odpískal penaltu za faul hostujícího gólmana Megyeriho, kterého navíc vyloučil. Náhradní brankář Carroll ale Natchovu střelu zlikvidoval.