Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli derby na Dukle, Baník zdolal Boleslav

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v malém pražském derby na hřišti Dukly 1:0 a venku naplno bodovali ve třetím ze čtyř utkání v sezoně. První výhru slaví Jihlava, která vyhrála 3:0 v Hradci, venku se dařilo i Jablonci. Severočeši díky třem gólům v závěru vyhráli v Příbrami 4:1. Slovácko si odvezlo z Budějovic po remíze 2:2 bod, doma vyhrála jen Ostrava, jenž zdolala nejtěsnějším rozdílem Boleslav.

Kapitán Bohemians Josef Jindřišek prodloužil smlouvu do června 2016

Fanoušci Bohemians 1905 oprášili zavedený pokřik „Ďolíček nedáme“ na obranu ve Vršovicích, ze kterého dostal klub v týdnu výpověď. A Klokani nedali na hřišti ani body.

Domácí Dukla je odmítla hlavně na začátku druhého poločasu, kdy ve svých šancích selhali Beauguel s Považancem. Hosté vsadili na střelbu ze střední vzdálenosti a v 79. minutě se jim to vyplatilo. Moravec krásnou a tvrdou ránou překonal bezmocného brankáře Chudého.

Nováček náskok neudržel

Velmi dobrý vstup do utkání se Slováckem měli fotbalisté Budějovic. Po 26 odehraných minutách vedli už 2:0. Ve 14. minutě vrátil přetažený centr Benáta před branku Vošahlík a Linhart hlavou překonal brankáře Heču. Toho záhy pohodlně překonal i Vošahlík.

Slovácko se dostalo na dostřel krátce po změně stran. Domácí Klesa v pokutovém území promáchl a Kerbr následně obstřelil gólmana Křížka. Celek z Uherkého Hradiště v závěru vsadil na vysoké míče a dvě minuty před koncem toho využil Došek, který srovnal na 2:2.

Sledovali jsme ONLINE: Fotbalisté Teplic remizovali se Spartou 0:0

Baníku se podařilo odčinit debakl z minulého kola z Liberce. Především v prvním poločase byla na ostravských hráčích proti Boleslavi vidět snaha. Odměnu za svou aktivitu si Baník vysloužil v 19. minutě, kdy gólmana Hrušku propálil Šichor.

Boleslavi pomohlo k častějšímu držení míče dvojí střídání o přestávce, ale na bodový zisk svěřenci kouče Karla Jarolíma na Bazalech nedosáhli.

V Hradci řádil Harba

V Hradci čekali diváci na první gól do 31. minuty, jenže domácí příznivci z něj radost neměli. Jihlavský Jungr z levé strany odcentroval přesně na Harbu, ten do poslední chvíle čekal na pohyb brankáře a posléze balón poslal nechytatelně k pravé tyči domácí brány.

Jihlavský útočník definitivně zlomil zápas sedm minut před koncem, kdy přidal druhou trefu. Harba měl navíc prsty i v třetí trefě Vysočiny. Po jeho centru se hlavou prosadil ještě střídající Kukol, jenž zpečetil první výhru Jihlavy.

Po bezbrankovém poločase rozjásal příbramské fanoušky v duelu s Jabloncem tři minuty po změně stran Řezníček, který využil přihrávku spoluhráče Filla. Středočeši ještě dvacet minut před koncem drželi těsné vedení, ale po vyrovnání Romery se sesypali jako domeček z karet.

V 78. minutě otočil skóre z penalty Jun, poté byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Krbeček, který utnul naděje Příbrami na bodový zisk. V 85. minutě překonal domácí oporu brankáře Boháče střelou z dvaceti metrů Rossi a dvě minuty před koncem zasadil domácím čtvrtý úder Kopic.

7. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 79. Moravec. Rozhodčí: Marek - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Štetina (Dukla). Diváci: 4786.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (2:0)
Branky: 14. Linhart, 25. Vošahlík - 52. Kerbr, 88. Došek. Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Antoníček. ŽK: Volešák, Hora, Machovec - Rada. Diváci: 2764.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka: 20. Šichor. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Hock. ŽK: Frydrych, Sukup, Pavlenka - Ďuriš, Rosa, M. Vukadinovič. Diváci: 3803.

Hradec Králové - Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)
Branky: 31. a 83. Harba, 88. Kukol. Rozhodčí: Proske - Kotík, Hájek. ŽK: Holeš, Mareš, Křižko - Kučera, Vaculík. Diváků: 3031.

1. FK Příbram - Baumit Jablonec 1:4 (0:0)
Branky: 48. Řezníček - 73. Romera, 78. Jun z pen., 85. Rossi, 88. Kopic. Rozhodčí: L. Kovařík - Moláček, Urban. ŽK: T. Krbeček, Fillo (oba Příbram). ČK: 83. Krbeček. Diváci: 2162.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít