Fotbalisté Bohemians obrali Plzeň o body, Sparta zaváhání mistrů nevyužila

Úřadující mistři z Plzně ztratili v prvním domácím utkání ePojisteni.cz ligy body, když remizovali 1:1 s Bohemians 1905. Domácí poslal do vedení Jan Kopic, ale ještě v prvním poločase vyrovnal ve svém premiérovém utkání v lize Martin Hašek. Fotbalisté Sparty zaváhání ztráty Plzně nevyužili, jelikož sami remizovali 0:0 s Příbramí.

Michal Hubínek z Bohemians (vlevo) a David Limberský

Michal Hubínek z Bohemians (vlevo) a David Limberský | Zdroj: ČTK

Plzeň začala aktivně, což se vyplatilo hned v deváté minutě, kdy šla do vedení díky centru Davida Limberského. Míč vyrazil brankář Bohemians Viktor Budinský a Kopic už ho jen uklidil do brány.

Velkou šanci navýšit skóre měl ve čtyřiatřicáté minutě Michael Krmenčík, když šel sám na branku, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. O dvě minuty později využil příležitosti Hašek, který brankáře překonal obloučkem.

Ve čtyřiaosmdesáté minutě neplatil gól Krmenčíka kvůli předešlému ofsajdu. Šanci Kopice zabránil v devadesáté minutě Budinský a skóre už se nezměnilo.

Fotbalisté Liberce remizovali na domácí půdě s Jihlavou 1:1. Nejprve zajistil Slovanu vedení útočník Milan Baroš. Skóre ale ve druhém poločase vyrovnal z penalty Yani Urdinov. Liberečtí mají po dvou zápasech jeden bod, stejně jako Jihlava.

Mladá Boleslav vyhrála v Příbrami 1:0 a drží na čele tabulky ePojisteni.cz ligy. O vítězství se ve 38. minutě postaral trefou z přímého kopu Jakub Rada. Příbram v nové sezoně ještě nebodovala.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít