Fotbalisté Boleslavi se po výhře nad Slováckem vyhoupli na 4. místo

Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 15. kola první ligy porazili doma Slovácko 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo před Ostravu. Středočeši rozhodli o svém tříbodovém zisku ve druhém poločase po gólech Wágnera s Ďurišem.

Tomáš Wágner (v modrém) střílí druhý gól Boleslavi proti Slovácku

Tomáš Wágner (v modrém) střílí druhý gól Boleslavi proti Slovácku | Zdroj: ČTK

Boleslav byla od úvodních minut aktivnější, hrozila zejména po křídlech, ale do vyložené šance se nedostávala. Hosté z Uherského Hradiště výrazněji zahrozili až po půl hodině hry, kdy Dočekal hlavou Hruškovu branku přestřelil.

Slovácko mohlo jít v úvodu druhé půle do vedení po šanci Valenty, jehož pokus vytáhl boleslavský brankář na roh. Poté začal „úřadovat“ Wágner. Domácí forvard nejprve trefil tyč, ale o pár minut později otevřel skóre hlavou po rohovém kopu.

Wágner mohl přidat záhy druhou trefu, ale proti šestigólovému střelci tentokrát Heča reflexivně zasáhl. Ani gólman Slovácka ale nestačil v 76. minutě na zakončení Ďuriše, jehož hlavička obloučkem po dalším rohu zapadla k tyči – 2:0.

Posledních pět minut odehráli hosté v deseti hráčích, protože zraněného Valentu neměl po trojím střídání už kdo nahradit.

15. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)
Branky: 55. Wágner, 76. Ďuriš. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Peřina. ŽK: Bořil - Valenta, Hlúpik, Havlík. Diváci: 1827.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít