Fotbalisté Brazílie jsou prvním finalistou Konfederačního poháru

Brazilští fotbalisté slaví postup do finále domácího Konfederačního poháru. Dlouho vyrovnané semifinále proti Uruguayi rozhodla v Belo Horizonte v 86. minutě přesná hlavička Paulinha na konečných 2:1. O titul se Brazilci utkají s lepším z dvojice Španělsko - Itálie.

Fotbalisté Brazílie porazili Uruguay a postoupili do finále Konfederačního poháru | Zdroj: Reuters

Brazilcům se přitom začátek utkání vůbec nepovedl, Luiz totiž fauloval po rohovém kopu Lugana a Uruguay tak měla ve 14. minutě utkání možnost jít do vedení z nařízeného pokutového kopu. Jenomže zkušený Forlán penaltu neproměnil.

"Kanárci" udeřili čtyři minuty před koncem prvního poločasu, když Neymarův pokus uruguayský gólman Musler jen vyrazil před sebe a dorážející Fred neměl problém dorazit míč do odkryté brány.

Uruguay ale krátce po začátku druhé půle vyrovnala. Brazilští hráči si ve vlastní šestnáctce špatně rozebrali soupeře a Cavani umístil střelu po odraženém balonu přesně k tyči.

Rozhodující moment přišel v 86. minutě, když Neymar poslal balon ze standardky na zadní tyč, kde čekal záložník Paulinho a hlavičkou poslal Brazílii do finále.

Semifinále fotbalového Poháru FIFA v Belo Horizonte:

Brazílie - Uruguay 2:1 (1:0)

Branky: 41. Fred, 86. Paulinho - 48. Cavani. Rozhodčí: Osses (Chile). Diváci: 57 483.

Brazílie: J. César - D. Alves, T. Silva, D. Luiz, Marcelo - Paulinho, L. Gustavo - Hulk (64. Bernard), Oscar (73. Hernanes), Neymar (90.+2 Dante) - Fred. Trenér: Scolari.

Uruguay: Muslera - M. Pereira, Lugano, Godín, Cáceres - González (83. Gargano), Arévalo, Rodríguez - Cavani, Forlán, Suárez. Trenér: Tabárez.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít